Bitcoin dijital bir nakit.

Bitcoin dijital bir nakit. Böyle bir özelliğinden dolayı onun kıyaslı avantajı nakit ödemelerin yerini almasından ziyade nakit ödemelerin uzak mesafelerde yapılmasına imkan sağlamasından kaynaklanmaktadır.

Küçük ödemelere bakıldığında onların çok farklı şekillerde yapıldığını görmekteyiz. Bu çeşitlilikler arasında takas, fiziksel nakit, kredi kartı, hediye ve banka çeki bulunmaktadır. Hali hazırdaki en gelişmiş ödeme teknolojileri küçük ölçekli ödemelerin oldukça düşük maliyet ile gerçekleşmesine imkan sağlamaktadır.

Bitcoin’in avantajı aslında bu küçük ölçekli ödemelerde değil. Bitcoin’in avantajı daha çok dijital dünyada ödemelere kesinlik kazandırmasında yatmaktadır. Bitcoin ulusal sınırlar ötesinde ve uzak mesafeler arasındaki yüklü ödemelerin gerçekleştiği en hızlı ödeme arzını ortaya çıkarmıştır. Bitcoin gerçekten de bu noktada üstün konumdadır.

Dünya çapında kabul gören Dolar,Euro,altın ve IMF’nin SDR’si yani Özel Çekme Hakları olmak üzere sadece birkaç para birimi vardır. Bilindiği üzere uluslararası ödemelerin büyük çoğunluğu bu para birimleri ile yapılıyor. Transferi dolar ile yaptığımızda maliyetlere katlanarak ,transfer birkaç günde gerçekleşecek ve finansal kuruluşların bir de incelemesine takılacaksınız.

Ancak Bitcoin ile ödeme ise dijital dünyadaki ödemelerde bir kesinlik katacak. Hem hızı hem de güvenliği hissedeceksiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ