İngiliz Kraliyet ailesinden Harry ve Meghan Markle'ın potansiyel yatırımcıları kandırmak için kullanıldığıyeni bir bitcoin dolandırıcılığı ortaya çıktı.

Bitcoin Dolandırıcıları Yatırımcıları Kandırmak İçin Şimdi İngiliz Kraliyet Ailesini Kullanıyor

İngiliz Kraliyet ailesinden Harry ve Meghan Markle'ın potansiyel yatırımcıları kandırmak için kullanıldığıyeni bir bitcoin dolandırıcılığı ortaya çıktı.

İngiliz yayın The Mirror tarafından yayınlanan bir rapora göre, dolandırıcılar, Prens Harry ve Megan Markle'ın kripto planlarına yatırım yapma olasılığını içeren sahte bir BBC hikayesi kullanıyorlar.

Dolandırıcılık reklamı, kraliyet çiftinin bir televizyon şovunda “üç ila dört ay içinde herhangi birini bir milyonere dönüştürebilecek” bir “servet avcılığını” tartışmak için göründüğünü iddia ediyor. Reklam, çiftin “finansal açıdan bağımsız” olmak ve Kraliyet Ailesi üyeleri olarak görevlerinden geri adım atmak için kripto para kullandığını iddia ediyor.

Reklamda, Prens Hary ve Meghan'ın, İngiltere'deki yüzlerce insanı çok zengin yapan yeni gizli yatırımlarla çok dikkat çekiliyor.

Sahte rapor, kullanıcıları Bitcoin Evolution adlı bir kripto ticaret programına yönlendiriyor ve bir web sitesi yatırımcılara “bir sonraki aşamada milyoner olabileceğini” söylüyor. Web sitesi, sahte kullanıcıların günde binlerce dolar kazandığını iddia eden bir dizi yanlış referans içeriyor.

 Kullanıcıların, hizmeti kullanmaya başlayabilmeleri için en az 250 ABD doları yatırmaları gerekmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ