Güney Afrikalı radyo sunucusu Sebasa Mogale, Bitcoin yatırım programında yatırımcıları dolandırdığı yönündeki suçlamaların ardından, kendisini polise ihbar eden kişilere karşı yasal işlem başlatacağını söyledi.

Bitcoin Dolandırıcılığıyla Suçlanan Güney Afrikalı Radyo Sunucusu, Yasal İşlem Başlatmakla Tehdit Ediyor

Mogale'ye Karşı Beş Dolandırıcılık Davası Açıldı

Bitcoin yatırım planı aracılığıyla yatırımcıları kandırmakla suçlanan Thobela FM sunucusu Sebasa Mogale, kendisine karşı dolandırıcılık iddiasında bulunan kişilere kolluk kuvvetlerine karşı yasal işlem başlatmakla tehdit etti. Radyo sunucusunun yasal temsilcisi Lesedi Mphahlele'ye göre Mogale "kimseden para almadı."

Güney Afrika televizyon programı “Skeem Saam”da da rol oynayan Mogale'nin tehditleri, bölgesel bir polis sözcüsünün, örgütünün sunucunun dolandırıcılığının kurbanı olduklarını iddia eden kişilerden gerçekten şikayetler aldığını doğrulayan haberlerin ardından geliyor.

Bir rapora göre, Mogale aleyhine beş dolandırıcılık davası açıldı ve soruşturmalar devam ediyor. Raporda, soruşturma tamamlandığında polisin davaları üst düzey bir savcıya devredeceği ve bu savcının da bir sonraki eylem yolunu belirleyeceği belirtildi.

İddiaları Destekleyecek Kanıt Yok

Müvekkili aleyhindeki iddialara değinen Mphahlele, iddiaların asılsız olduğunu ve Mogale'nin itibarını zedelediğini söyledi. Ekledi:

Bence bu, insanların işin nasıl yürüdüğünü anlamama meselesi. Bu Bitcoin'dir. Sebasa'nın tek yaptığı pazarlamaydı. Herkesi, özel hesabına veya ticari hesaplarına giden parayı gösteren bir ödeme belgesi göstermeye davet ediyoruz.

Mphahlele, müvekkili aleyhine dolandırıcılık davalarının açıldığını kabul etmesine rağmen, Mogale hiçbir zaman sahtekarlık yapmadığı için hiçbir kanıt bulunmayacağı konusunda ısrar etti.

Bu arada, Mogale yaptığı açıklamada bir ağ pazarlamacısı olduğunu kabul ediyor, ancak insanları kaydolmaya zorlamayı reddediyor. Radyo sunucusu ayrıca, hiçbir zaman bir kripto para birimi uzmanı veya bir kripto para birimi işinin sahibi olduğunu iddia etmediğini söyledi.

İddia edilen kurbanlarından bazıları, neredeyse 50.000 dolarlık kayıplarla vurulduğunu iddia etse de, radyo sunucusu, bitcoin yatırım planına kaydolanların ilgili hesaplarına tam erişime sahip olduklarında ısrar ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ