Altın, Mayıs ayının yarısından önce Bitcoin'e karşı zemin kazanıyor. Stok akış modeli ilk testini gerçekleştirecek mi?

Bitcoin Dört Yılda Altına Karşı En Düşük Seviyesine Ulaştı - İşte Anlamı

Altın, Mayıs ayının yarısından önce Bitcoin'e karşı zemin kazanıyor. Stok akış modeli ilk testini gerçekleştirecek mi?

Stok akış modeli yaratıcısı Plan B, altın (XAU) olarak fiyatlandırılan Bitcoin (BTC) 'nin 2017'den beri en düşük seviyesine ulaştığını fark etti.

Bununla birlikte, bu sarı metal için mutlaka iyi bir haber değildir, çünkü Bitcoin yarılanması bir fiyat rallisi görmezse (modelin tuttuğunu ima eder) büyük olasılıkla aşağı inecek.

Altın parlaklığını canlandırırıyor

Koronavirüs Mart ortalarında satıldıktan sonra, altın çok etkileyici bir V şeklinde iyileşme sahneledi. 14 Nisan'da geleneksel güvenli liman varlığı yedi yılın en yüksek seviyesi olan 1.700 $ 'a yükseldi. 2020'deki yüzde 20 rallisi kesinlikle Bitcoin'i yeniyor

Bu güçlü performans, altın tutukunu Peter Schiff'i parlak metaların "ay" olacağını tahmin ederken, dijital alternatifi Bitcoin’in çökeceğine dair imalarda bulunmaya itti.

S2F modelinin ilk testi

Kıtlığa dayalı S2F modeline göre, Bitcoin'in yıllık enflasyon oranı altının altına düşmek üzeredir (sırasıyla yüzde 2 ve yüzde 1,66). Layman'ın terimleriyle, BTC'nin altından daha az olmak üzere olduğu anlamına gelir.

Plan B, modelin doğru olduğu ortaya çıkarsa BTC fiyatının 2021'in sonuna kadar on kat artacağını öngördü.

 Bununla birlikte, S2F modeli sürekli olarak eleştiriyle karşı karşıya bulunuyor. Çünkü talebi sadece denklemden çıkarır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ