New Jersey'de işsizlik arttınca, devlet yöneticileri, yeni bir işsizlik ödemelerini hızlandırmak için eski bir programlama dili olan COBOL'de yazılmış eski bilgisayar sistemini geliştirebilecek teknik uzmanlar arıyor.

Bitcoin Dostu Eyalette İşsizlik Artınca Programcılara İhtiyaç Duyuldu

New Jersey'de işsizlik arttınca, devlet yöneticileri, yeni bir işsizlik ödemelerini hızlandırmak için eski bir programlama dili olan COBOL'de yazılmış eski bilgisayar sistemini geliştirebilecek teknik uzmanlar arıyor.

İlk kez gelenlerin işsizlik talepleri % 1.600 arttı ve 22-28 Mart tarihleri arasında 206.000'den fazla yeni başvuranın akınına uğradı ve Büyük Durgunluğun herhangi bir haftasında rakamları geçti. Taleplerin işleme konması ve kontrollerin dağıtılması sorununu birleştirmek, Çalışma Bakanlığı'nın bilgisayar ana çerçevesini oluşturuyor.

Hafta sonu boyunca Vali Phil Murphy gönüllü COBOL programcılarını gecikmelere yardım etmeye çağırdı.

“Kelimenin tam anlamıyla, 40 yıldan daha eski sistemlerimiz var. Çok sayıda postmortem olacak ve bunlardan biri, COBOL programcılarına gerçekten ihtiyacımız olan bir şey.”

“Ortak İş Odaklı Dil” anlamına gelen COBOL, 1959'da geliştirilen ve günümüzde işletme, finans ve yönetim veritabanlarında kullanılan eski bir bilgisayar dilidir. Reuters raporuna göre, BT operatörleri yıllardır COBOL veritabanlarını düzeltmek için “çabalıyorlar”, dil nadiren ileri düzey bilgisayar bilimi öğrencilerine öğretildiği için sayıları azalmış nitelikli profesyonelleri arıyorlar.

Yine de, günlük ticarette yaklaşık 3 trilyon dolarlık “mevduat hesapları, çek takas hizmetleri, kart ağları, ATM'ler, ipotek hizmetleri, kredi defterleri ve diğer hizmetler” için çok sayıda işleme güç veren finansal sistemin temelini oluşturuyor.

İlk çapraz blok zinciri DeFi platformu olan Kava blockchain geliştiricisi olan Kava Labs'ın CEO'su Brian Kerr, COBOL sistemlerinin nasıl korunduğunu keşfettiğinde şok olduğunu söyledi.

“Şirketimin ilk günlerini, bankacılık sistemlerinin birlikte çalışmasını sağlama zorluklarını anlamak için bankalardaki COBOL programcılarıyla görüşerek geçirdik. San Francisco'da modern bir teknoloji şirketi olarak, bulduğumuz en genç programcının 63 + yaşında olduğu konusunda şaşkına döndük. ”

Başvuru sahiplerinden gelen talep ve New Jersey’in altyapısındaki baskı, web sitesi çökmelerini, yanıt vermeyen web sayfalarını ve tıkanmış çağrı hatlarını tetikledi. Tüm sorunlar COBOL ile ilgili olmasa da, talebe ayak uydurmak için mücadele eden bir hükümet sistemine işaret ediyorlar.

İşsizlik yardımlarını işleme konusundaki aksaklıklara rağmen, Murphy Pazartesi günü, devlet koronavirüsün yayılmasıyla savaştığı için iyi haberler verdi.

 “Sosyal mesafe çalışıyor gibi görünüyor. Evde kalan herkese teşekkür etmek istiyorum. Tek zorluk, evde kalmaya devam etmeleri gerektiğidir. Hedef çizgisinden çok uzaktayız. Ama eğer insanlar bunu yaparsa, bir yaşam belirtisi gösteriyor. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ