Çevrimiçi kişisel finans şirketi SoFi (Social Finance) 1,2 milyar dolara bankacılık ve ödeme platformu Galileo Financial Technologies'i satın aldı.

Bitcoin Dostu Olan Şirketten Devasa Satın Alım Hamlesi Geldi

Çevrimiçi kişisel finans şirketi SoFi (Social Finance) 1,2 milyar dolara bankacılık ve ödeme platformu Galileo Financial Technologies'i satın aldı. Hareket, y kuşağı için tasarlanmış sağlam bir mobil ve kripto dostu özellikler paketi sunarak geleneksel bankacılık sistemine rakip olan teknoloji rakiplerini destekliyor.

SoFi, Galileo’nun güçlü finansal hizmetler arayüzü ve ödeme platformunun, Galileo’nun ortakları ve nihayetinde tüketiciler için teknoloji inovasyonu ve tekliflerinin hızını artıracağını söylüyor.

Galileo, mobil ve masaüstü cihazların yanı sıra fiziksel banka kartlarında temel hizmetler sağlayarak Robinhood, Revolut, Varo, Transferwise ve Chime dahil olmak üzere bir dizi SoFi'nin rakibi için günlük operasyonlara güç veriyor.

Ödeme işlemcisi, doğrudan mevduat, ACH transferleri, hesap kurulumları ve üçüncü taraflar için fatura ödemesi yaparak, 2019 yılının Eylül ayında 26 milyar dolardan 2020 Mart ayında 53 milyar doların üzerinde yıllık ödeme hacmi bildirdi.

SoFi CEO'su Anthony Noto, “Galileo ile insanların doğrudan kendi çabalarımızla finansal bağımsızlığa ulaşmalarına yardımcı olma misyonumuza devam ederken, finansal bağımsızlığa ulaşmada dünyanın daha geniş bir ekosisteminin bize katılmasını sağlayabiliriz” diyor.

San Francisco merkezli SoFi, 2011 yılında öğrenci kredilerini yeniden finanse etmeye odaklanarak başlatıldı. SoFi Invest platformu, kullanıcıların önde gelen kripto para birimlerini, hisse senetlerini ve ETF'leri tek bir uygulama altında satın almalarını sağlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ