Rand Paul (R-KY), koronavirüse yakalanan ilk ABD senatörü. Paul ayrıca 2016 başkanlık kampanyasında bitcoin bağışlarını kabul eden ilk büyük ABD siyasetçisi olma özelliğini taşıyor.

Bitcoin Dostu Senatörün Korona Virüsü Testi Pozitif Çıktı

Rand Paul (R-KY), koronavirüse yakalanan ilk ABD senatörü. Paul ayrıca 2016 başkanlık kampanyasında bitcoin bağışlarını kabul eden ilk büyük ABD siyasetçisi olma özelliğini taşıyor.

Rand Paul, babası gibi - 1988'de Liberter olarak başkanlık yapan Ron Paul, bireysel özgürlükleri koruma konusundaki güçlü görüşleri ile bilinir. Dr.Paul, ABD maliye politikası, vergi politikası ve Federal Rezerv'in açık sözlü bir eleştirmeninin yanı sıra önemli bir kripto para birimi destekçisidir.

Babasının ayak izlerini takip eden Senatör Paul, yakın zamanda önerilen koronavirüs kurtarma faturasına karşı olduğunu söyledi:

“İki partili koronavirüs kurtarma faturasının ailemdeki neredeyse herkese bir çek sağlayacağını biliyor muydunuz? Ve ben fakir değilim. Ben bir Amerika senatörüyüm. Senato üyesi olarak, hükümetin ABD senatörlerine çek göndermesinin iğrenç olduğunu düşünüyorum. ”

Ron Paul’un ofisinden Twitter hesabında yayınlanan bir açıklamada şunlar yer alıyor:

“Senatör Rand Paul’un, COVID-19 testi pozitik çıktı. Kendini iyi hissediyor ve karantinada. Asemptomatiktir ve yoğun seyahatleri ve olayları nedeniyle bol miktarda dikkatle test edilmiştir. Enfekte herhangi bir kişiyle doğrudan temasın farkında değildi. ”

İki saat sonra ofisi, Paul'ün sorumsuzca davrandığını iddia eden söylentilerin yayılmasına yönelik bir tweet daha yayınladı:

“Açık olmak istiyoruz, Senatör Paul tanısını öğrendikten sonra HEMEN Senato'dan ayrıldı. Kimseyle temas kurmadı ve karantinaya geçti. Sonuçlarını öğrendikten sonra spor salonuna gittiği aşağıdaki gibi imalar tamamen yanlış ve sorumsuz! ”

 Bu arada, ABD ve dünyanın geri kalanı koronavirüsün yayılmasının ekonomik sonuçlarını hafifletmeye çalıştıkça, piyasalar değişkenliğini koruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ