Son zamanlarda Bitcoin fiyatları akın etti ve Cumartesi günü sert bir şekilde düştükten sonra kayıplarının çoğunu geri kazanamadı.

Bitcoin Dünkü Düşüşten Sonra Kazançları Telafi Etmek İçin Mücadele Ediyor

Son zamanlarda Bitcoin fiyatları akın etti ve Cumartesi günü sert bir şekilde düştükten sonra kayıplarının çoğunu geri kazanamadı.

CoinDesk rakamları, dijital para biriminin bugünkü değerinin % 16'sından fazlasını kaybettikten sonra bugün 8.000 ila 9.000 dolar arasında dalgalandığını gösteriyor.

Ek CoinDesk verilerine göre, kripto para birimi Cumartesi günü 9.800 dolardan fazlaya yükseldi.

Bu son fiyat hareketini açıklarken, birkaç analist gelecek yarılanmayı çevreleyen kaygıya işaret etti ve şu an yarın kabaca saat 19'da gerçekleşmesi planlanıyor.

Kripto-kripto türevleri platformu Amulet'in genel müdürü Marouane Garcon, “İnsanların yarıya inmeden önce gergin olduklarını düşünüyorum,” diyor.

Çok stratejili fon Banz Capital'in kurucusu ve CEO'su John Iadeluca bu duruma ağırlık verdi.

“Bir yandan Bitcoin yarılanması, madencilerin ekonomik katılımı kolaylaştırmada rol üstlenen borsalar ve kurumlarla daha sahte bir ağ arka uç bakım pozisyonuna geçecekleri konusunda son derece yüksek bir bakış açısı sunuyor”

Iadeluca, “Benzeri bir ortam korkutucudur ve madencilerin 11 Mayıs'ta yarı yarıya azaldıktan sonra daha az almaları gerçeğiyle birleştiğinde, madencilik faaliyetinde ciddi düşüş olasılığı ortaya çıkabilir” diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ