Hollanda merkzli Bitcoin borsası BitKassa, kayıt talebini ve Hollanda merkez bankası tarafından uygulanan çok yüksek ücretleri takiben faaliyetlerine son vereceğini duyurdu.

Bitcoin Dünyasında Bir Kripto Para Borsası Daha Kapanıyor

Hollanda merkezli Bitcoin borsası BitKassa, kayıt talebini ve Hollanda merkez bankası tarafından uygulanan çok yüksek ücretleri takiben faaliyetlerine son vereceğini duyurdu.

Hollanda merkezli Bitcoin borsası BitKassa, bu ay ülkedeki faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Kripto borsasına göre, Hollanda merkez bankasının Avrupa Birliği'nin talep ettiği gibi düzenleyici gözetim uyguladığını gören yeni bir gelişme nedeniyle kapatma kararı alındı. De Nederlandsche Bank (DNB), ülkedeki kripto şirketlerinden 18 Mayıs tarihine kadar kayıt yaptırmasını isteyen bir uyarı yayınladı. Bildirime göre, kayıt zorunludur ve bunu yapmayanlar kapatılacaktır.

Borsa, kayıtla ilgili ücretlerin gülünç derecede pahalı olduğunu iddia ediyor

BitKassa, şirketin yöneticileri DNB'nin direktifine atıfta bulunarak, operasyonunu kapatmaya karar verirken ısıyı hisseden ilk kripto işletmeler arasında yer alıyor. Kripto borsası ayrıca kayıt işlemine eklenen ücretlerin gülünç derecede pahalı olduğunu iddia etti. Borsa, DNB'ye kayıt için son tarihten sadece bir gün önce olan 17 Mayıs 2020'de faaliyetlerini kapatacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ