Voyager Digital, Sam Bankman-Fried'in Alameda Research and Digital Currency Group liderliğindeki özel bir yerleşim teklifinde 60 milyon dolar topladığını duyurdu.

Bitcoin Düşmüş Olabilir, Ancak Büyük Paralarla  Kripto Şirketlerine Yatırım Yapılıyor

Voyager Digital, Sam Bankman-Fried'in Alameda Research and Digital Currency Group liderliğindeki özel bir yerleşim teklifinde 60 milyon dolar topladığını duyurdu.

Milyarder Alan Howard tarafından desteklenen bir kripto hedge fonu olan Elwood, Goldman Sachs liderliğindeki 70 milyon dolarlık bir finansman turunu da duyurdu.

Ethereum 2.000 doların üzerinde kalmak için savaşırken, Bitcoin 30.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte, kripto şirketlerine yönelik iştah hala her zamanki gibi yüksek ve bazı önde gelen şirketler hala on milyonlarca dolar topluyor. En sonuncusu, kripto ve küresel finanstaki en büyük isimlerden bazılarından 130 milyon dolar fon toplayan Voyager Digital ve Elwood.

Voyager Digital bugün, özel bir yerleşimde hisse başına 2.34 $ fiyatla 60 milyon $ topladığını duyurdu. Teklif, FTX borsasının CEO'su ve kriptodaki en zengin ikinci adam olan Sam Bankman-Fried tarafından kurulduğu bilinen başlıca ticaret şirketi Alameda Research tarafından yönetildi.

Voyager'ın ana şirketi Toronto Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir. 100'den fazla farklı kripto varlığını destekleyen bir kripto ticaret platformu sunar. Ana şirket ayrıca BlockFi ve Celsius Network'e benzer faiz getiren hesaplar da sunuyor.

Voyager CEO'su ve kurucu ortağı Stephen Ehrlich, “Kripto endüstrisindeki en büyük ve en önemli stratejik yatırımcılardan bazıları tarafından yönetilen bu finansman turunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Sektördeki çekirdek liderlerle ilişkilerimizi derinleştirmek, tümü perakende tüketicilere en iyi deneyimi getirme vizyonuyla Web3 ve NFT'lere girişimize yardımcı olurken, stake etme, ödüller ve yürütme programlarımızı genişletme hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacaktır.

Alameda'nın yanı sıra şirket, Grayscale Bitcoin Trust'ın ana şirketi Digital Currency Group'tan ve Mike Novogratz'ın Galaxy Digital ve kurum odaklı bir kripto şirketi olan Blockdaemon'dan para topladı.

Başka yerlerde, İngiliz hedge fonu milyarderi Alan Howard tarafından desteklenen bir kripto hedge fonu ve ticaret platformu, kripto ve ötesindeki bazı önde gelen şirketlerden 70 milyon dolar getirdi.

Milyarderin 2018'de kurucu ortağı olduğu Elwood, fonu Goldman Sachs, Barclays Plc, Dawn Capital, Commerzbank AG ve bir kez daha Novogratz's Galaxy Digital gibi şirketlerden aldı. Finansman, 2018'de kurulan şirkete 500 milyon dolar değerinde.

CEO James Stickland, “Bu artışa katılan yatırımcıların zengin karışımı, yerel dijital varlık teknolojisi sağlayıcılarıyla yakın çalışan finansal kurumların hareketini yeniden teyit ediyor” dedi.

Elwood, kurumsal yatırımcılara odaklandı ve onlara bir kripto portföy yönetim sistemi ve borsalara, likidite sağlayıcılarına ve emanetçilere bağlı bir ticaret sistemi sunuyor. Ve kurumsal yatırımcıların artık tüm kripto yatırımcılarının yarısına yakınını oluşturduğunu gösteren verilerle, Elwood'a yapılan yatırım iyi bir bahis gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ