9.800 USD ile 8.100 USD arasındaki düşüşe rağmen, Bitcoin 8.900 USD'ye geri dönüyor ve tırmanıyor, bu nedenle alıcılar düzeltme için endişelenmemelidir.

Bitcoin Düşüş Gösterse de Gelecek Adına Temeller Ne Diyor?

9.800 USD ile 8.100 USD arasındaki düşüşe rağmen, Bitcoin 8.900 USD'ye geri dönüyor ve tırmanıyor, bu nedenle alıcılar düzeltme için endişelenmemelidir. Ticaret, hafta sonu güçlü görünüyor, ancak hacim hala büyük bir FOMO'nun yolda olduğunu gösteren önemli miktarlara ulaşmadığından boğa dikkatli olacaktır. Bununla birlikte, kar elde etme de umutlarını fazla zorlamamaktadır.

Şimdiye kadar, Bitcoin hala emsalsiz ve şaşırtıcı bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru yükselse bile, altın ve borsalardan daha iyi performans gösteriyor.

Analistler Skew'den elde edilen verilere göre, Wall Street'in hisse senedi endeksi S&P 500, bugüne kadar% 2.2 düşerken, altın% 1'lik düşüşle biraz daha az kötüleşti. Öte yandan Bitcoin, bugüne kadar yaklaşık% 6 oranında güçlü görünüyor.

Sadece bu da değil, Bitcoin bugüne kadarki % 29 kazançla en iyi performans gösteren varlık olmaya devam ediyor ve düşük üretim talebi ile birlikte büyük üretim bolluğu sayesinde şimdi WTI ham petrolü ile korkunç bir şekilde şimdi% 66 düşüş gösterdi pandemik kilitlemeli yakıt çoğu endüstriyi ve nakliyeyi kapatıyor.

Ancak bu verilerden çıkması gereken bir diğer önemli şey, Bitcoin'in hisse senedi piyasalarıyla olan ilişkisinden uzaklaşıyor olması, birçok gözlemcinin son iki ay boyunca, özellikle DSÖ'nün Kara Perşembe günü satışını tetikleyen pandemik bildirisi ile söylediği bir şey Mart. Burada, Bitcoin de 10.000 dolardan 3.867 dolara düştüğünde hisse senetleri ve petrol ve altın değer kaybetti ve ardından önümüzdeki dört haftada neredeyse iki katına çıktığı için borsaların toparlanma sürecini izledi.

Ancak son iki haftada, Bitcoin çift haneli yüzde kazançlar verirken, özkaynaklar orta derecede kayıp gördü. Analistler, bunun sadece iki gün uzaklıktaki yarıya indirmekle bir ilgisi olabileceğine inanıyor ve bu da sabit kodlu deflasyoner modelinin bir parçası olarak yeni Bitcoin'de% 50'lik bir ani düşüşle sonuçlanacak. Bu, çekiciliğini sahip olunan bir varlık olarak daha da ilginç hale getiriyor ve son fiyat kazançlarının, yeni yatırımcıların yutturmaca satın almasından kaynaklanması mümkündür.

Ama temeller her zamankinden daha da güçleniyor. Glassnode verileri, Bitcoin'in ağının şu anda 2018'den bu yana en yoğun olduğu ve ağdaki aktif adres sayısının Ocak 2018'den bu yana en yüksek seviyeye ulaşarak bu hafta 947.088'e yükseldiğini ve daha fazla yatırımcının geldiğini gösteriyor.

Sürekli büyüyen hash gücüyle birleştiğinde - son zorluk % 0.88 arttı - madenciler gitmeye hazır değil ve şimdi Bitcoin'i dünyanın en güvenli kripto blok zinciri yapmak için saniyede 140 exahash'a toplu olarak katkıda bulunuyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ