Bitcoin'in % 18 oranında volatil olduğu pozitif bir haftanın ardından ayılar devreye giriyor gibi görünüyor.

Bitcoin Duygu Olarak Geri Dönüyor, BTC 6.000 Dolara Düşecek mi?

Bitcoin'in % 18 oranında volatil olduğu pozitif bir haftanın ardından ayılar devreye giriyor gibi görünüyor. Bir Noel toplantısı umutları azalmaya başladığında ve analistler ikinci kez 6 bin doları hedef aldığında umutlar bir kez daha negatife dönüyor.

Bitcoin Konsolide Ediyor Ama Ne Kadar Süre Devam Edecek?

Bu haftanın ikinci günü için BTC 7 bin doları aştı ve burada bir konsolidasyon kanalı oluşturmaya başladı. Önceden, daha büyük bir hamle yapmadan önce birkaç gün geçirme gibi bir adeti olan Bitcoin bu sefer öyle davranmadı.

Dün BTC 7 bin 150 dolara düştü, ancak bu işlem halen varlığın işlem gördüğü yerlerden hızlı bir şekilde 7 bin 350 dolara çıkmasını netice verdi. Saatlik tabloda Bitcoin 200 saatlik hareketli ortalamaya destek vermeye devam ediyor.

Bu kısa süre zarfında bir ölüm haçı olsa da, daha fazla kayıpların olması söz konusu. Günlük grafiğe bakında, 6 bin 800 doların hemen üzerindeki desteği ile hala net bir düşüş eğilimi gösteriyor.

Yatırımcı ve analist Josh Rager, genel bir algıyı ölçmek için başka bir mini anket düzenledi ve şu anda çok fazla düşüş yönlü görüşün olduğunu ortaya koydu. Yanıt verenlerin yaklaşık yüzde 57'si, BTC'nin 8 bin dolara dönmeden önce 6 bin 500 dolara düşeceğini düşünüyor.

Piyasa hissiyatının bir başka göstergesi, şu anda 28'lik bir “korku” seviyesini kaydeden Bitcoin korkusu ve açgözlülük endeksidir. Düşüş hissi, işler düşüş eğilimindeyken orman yangını gibi yayılır, ancak daha büyük resim tamamen farklı bir hikaye anlatır.

Neden Bu kadar Ayı?

Makro iktisatçı gs Riggs, kripto twitter'ındaki düşüşün bolluğu hakkında açıkça yorumda bulunuyor ve şöyle diyor:

“Tüm bu“ en iyi ”Bitcoin twitter kullanıcılarının yatırım tarihinin en büyük 3 satın alma fırsatından biri olanı yakalamalarına ve kendilerini sıkıntıya sokmalarına komik davranıyorum. Küçük sinyalleri hızlı yanıp sönüyor ve sadece havluya mı atılıyor? Tüm gürültü bu işte. ”

Günün tüccarlarının kripto odaklı sosyal medyadaki tartışmalara hakim olduğu ve sadece hızlı geri dönüş istedikleri doğrudur. Muhtemelen eşit sayıda, daha fazla olmasa da, varlıkları biriktiren ve elinde tutan yatırımcılar bu nedenle bu kısa vadeli grafikleri anlamsız olarak isimlendiriyorlar.

Küresel bir varlık yatırımcısı olarak kendini gören bir analist, BTC’nin eklenmesi sırasında yükselişini sürdürdüğünü ifade ediyor ve şöyle diyor:

“Matematik, önümüzdeki on yıllar boyunca ayarlanmış değer artışını garanti ediyor. Bu rastgele bir hisse senedi yatırımı değildir. Bu, dünyanın ilk kıt, dijital, merkezi olmayan varlığıdır. Dünyada başka hiçbir şeyin gerçekten sınırlı, güvenli, dijital olarak taşınabilir bir arz ve değer biçimi yoktur. ”

Bu aynı zamanda geçerli bir ifadedir, ancak çoğunluk hala açık bir şekilde düşüşe geçtiğinde ve selloff devam ettiğinde anlaşılması zor bir ifade.

Geçtiğimiz yıl bu kez neredeyse aynı şeyin gerçekleştiği gibi burada kripto pazarlarına sahip küçük bir deja vu’nun olduğunu görüyoruz. Kripto kışı dönüşü, çoğu altcoin için kaçınılmaz olabilir, ancak Bitcoin, 2018 yılının başından bu yana hala % 90'lık bir yükseliş gerçekleştirmiş durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ