Hafta sonu geç saatlerde işlem yapan Bitcoin, iki haftanın en yüksek seviyesinde direnç seviyesine ulaştı.

Tüccarlar ve analistler arasındaki düşünce, "Noel rallisi"nin kripto alanına dönüş umuduyla yeniden yükselişe geçtiği yönünde.

Bitcoin Yüzde Altı Yükseldi

Hafta sonu, Bitcoin için olumlu bir hafta oldu ve ABD'de geç ticaret sırasında ve Pazartesi sabahı Asya'da bir kez daha yukarı doğru hareket etti.

Geçtiğimiz üç gün boyunca BTC fiyatları 7.150 $'lık yatay bir çizgide yer aldı ancak son birkaç saat içinde Tradingview.com'a göre % 6'lık bir çıkış ile 7.600 $' ın üzerine çıkarak yukarı doğru hareket etti.

İvme dijital varlığı iki haftanın en yükseğine taşıdı ve şu anda bu ayın başlarında karşı karşıya kaldığında aynı direnç tarafından durduruldu.

Bitcoin hala neredeyse bir ay önce oluşan yukarıya bağlı kanalında ve 8 bin dolar olana kadar bu konsolidasyonun devam etmesi muhtemel.

Kripto tüccarları ve analistler, destek bekledikçe ve direnç yeniden test edildikçe BTC yükselişe geçti. Josh Rager, 7.400 dolarlık kısa vadeli başarısızlığın ve aylık direnç arttıkça fiyatların daha da yükselmesini beklediğini ifade ediyor.

Haftalık kapanış yeşile döndü ve çekiç mum formasyonu altı aylık düşüş eğiliminin yükseliş eğilimine işaret edebilir.

Bu sabah bunun gibi daha fazla yorum ortaya çıktığından, kripto topluluğundaki hisler güçleniyor gibi görünüyor.

Bu yılın son birkaç günü bir sonraki yön için çok önemli olacak, aslında Bitcoin'in yapması gereken tek şey 7 bin doların üzerinde kalmak ve güç kazanmak için pozisyona destek olmak.

Kripto Para Piyasası Başka Yerlerde

Bitcoin hakimiyeti, üç ayın en yüksek seviyesini % 71'in biraz üzerine çıkardı, bu da tüm altcoinler için acı anlamına geliyor.

Ethereum, Bitcoin’in hareketlerinden etkilenerek % 5’lik bir artışı gerçekleştirmeyi başardı.Ancak fiyatlar hala 135 $ 'ın hemen altında yer alıyor. ETH hala iki yıllık bir ayı piyasasının derinliklerine hapsolmuş durumda ve gelecek seneye kadar toparlanmaya başlamayabilir.

Litecoin benzer bir kazanç sağladı, ancak 40 doların biraz üzerinde zayıf bir görünüme sahip. TRX fiyatına % 8 eklediğinden Tron bugünün en iyi performans gösteren altcoinlerinden  biri durumunda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ