21 Mart'ta 6.000 doların altına gerileyen Bitcoin (BTC), hafta sonu 7.000 dolara yakın bir rallinin durduğu görüldü.

21 Mart'ta 6.000 doların altına gerileyen Bitcoin (BTC), hafta sonu 7.000 dolara yakın bir rallinin durduğu görüldü.

Coin360 ve Cointelegraph Piyasalarından elde edilen veriler, BTC / USD'yi Cumartesi günü bir dönüm noktasına koydu ve parite dalgalı koşullarda 6.000 $ 'ı işaretledi.

Piyasalar yukarı doğru geri dönmeden önce 5.780 $ 'a düşerek 24 saatlik kayıpları % 12 civarında olmuştu.

Bitcoin'in iyileşmesi mucizevi bir şey değildi - geçen hafta 15 aylık en düşük 3.700 $ 'a ulaştığından, bir noktada kripto para birimi % 90 kazanç sağladı.

Coronavirüs küresel finansal sisteme önemli ölçüde etki ederken, Bitcoin bir kez daha diğer varlıklara karşı bir yatırım olarak değerini gösterdi. Hisse senetleri son zamanlarda yaşanan olaylar nedeniyle gergin kalırken, altın bile Bitcoin tutkunlarının keyif aldığı formata ulaşamadı.

Ancak ileriye bakıldığında, görünüm baskı zamanında belirsizliğini korudu. Cointelegraph Markets analisti filbfilb için, daha da yukarı doğru şansı güvence altına almak için 6.400 $ 'dan destek gerekiyordu - sonuçta ortaya çıkmayan bir şey oldu.

Analist Michaël van de Poppe, yoldaki daha fazla kayıpları önlemek için destek üzere çevirmek gereken rakamın 6.800 dolar olduğunu söylüyor.

“... Dünyadaki ekonomik istikrarsızlıklar nedeniyle en alt formasyonun daha uzun bir sürede yapılandırılmasını bekliyorum. 6.800 $ 'ı kırıp çevirmediğimiz sürece ”.

 Daha önce, trader Tone Vays benzer şekilde taze ağır kayıpların herhangi bir zamanda Bitcoin'e çarpabileceği konusunda uyarmıştı, özellikle de Mayıs ayında blok ödülünün yarıya indirilmesinde. Böyle bir olayın kripto para birimini 2.000 $ 'a kadar düşürebileceğini tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ