Bitcoin’in fiyatı 2020'de agresif bir şekilde arttı ve son 7 hafta boyunca önemli dirençleri kırdı. Kripto varlık 10 Şubat'ta kısa bir süre 10.000 doları geçti, ancak hemen ardından 450 dolarlık hızlı bir düzeltme yapıldı.

Bitcoin’in fiyatı 2020'de agresif bir şekilde arttı ve son 7 hafta boyunca önemli dirençleri kırdı. Kripto varlık 10 Şubat'ta kısa bir süre 10.000 doları geçti, ancak hemen ardından 450 dolarlık hızlı bir düzeltme yapıldı. Yazının yazıldığı dırada Bitcoin yaklaşık 500 dolarlık bir artış gerçekleştirerek fiyatını 10.300 dolar seviyelerine taşıdı.  

Bitcoin değerlemesindeki periyodik artış, uzun vadede, büyük göstergelerin eğilime göre yükselişe geçtiği açıkça görülmektedir. Mevcut fiyat hareketi, eğilim çizgileri içinde 7 dokunuşu kaydeden ve desenin geçerliliğini doğrulayan yükselen bir kama oluşumunu resmetmiştir.

Yükselen bir kama genellikle bir fiyat düzeltmesi izler, ancak son birkaç hafta boyunca, 10 Şubat'taki yüzde 6'lık düşüşün yanı sıra, fiyat daha yüksek bir aralıkta konsolide oldu.

Göreceli Güç Endeksi veya RSI, Bitcoin fiyatının yanında yükseliş eğilimi göstererek piyasadaki boğaların kalesini vurguladı. Bununla birlikte, bir konsolidasyon dönemi pazarda sağlıklı bir işarettir ve düzeltmeler olmadan, Bitcoin'in gelecekteki dirençleri kırması olası değildir.

VPVR göstergesine göre, önemli ticaret hacmi için kontrol noktası, Temmuz 2019'un başından beri 9295 $ olarak çizildi. Bir düşüş, Bitcoin'in PoC'ye düşüş kaydettiğini görmelidir. Desteğin 9300 $ 'dan yeniden test edilmesinden sonra, Bitcoin’in fiyatı, bugünlerde 10.451 $' lık potansiyel bir yeniden test testini hedefleyebilir.

Ticaret hacmi 14 Ocak'tan bu yana düşüyor. Bununla birlikte, bu durum paterni takip etmenin ardından da bir artış yaşamalıdır.

Uzun vadeli grafikte şu anda gelişmekte olan önemli bir yükseliş işareti 50 ve 200 hareketli ortalama arasındaki harekettir. Grafiklerde de görüldüğü gibi, 50-MA ve 200-MA, Bitcoin için bir sonraki önemli dalgalanmayı tetikleyebilecek bir şey olan altın bir çarpıya yaklaşıyor. Bitcoin’in fiyatı yakın zamanda 8 Kasım'dan bu yana ilk kez 200-MA'nın üzerine çıktı ve 200-MA şu anda destek görevi görüyor. Boğa anlatımı, her işaretle güçlendi ve dünyanın en büyük kripto varlığının 2020'de hızlı bir başlangıç yapmasına izin verdi.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 10 bin doları tekrar geçti ve 10.250 dolar seviyerlerinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ