Çarşamba günkü geri çekilmeye rağmen, Bitcoin ve çoğu büyük altcoin, altta yatan destek seviyelerine küçük düşüşlerde alıcı buluyor ve bu da eğilimin yükselişe devam ettiğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC), ayıların 50.000 $'lık psikolojik işaretin yakınındaki reddetmeden yararlanamamasından sonra güçlü bir temel üzerinde kalmaya devam ediyor.

Bitcoin'deki son fiyat artışı, uzun vadeli yatırımcıları varlıklarından ayrılmaya ikna etmedi ve Glassnode verileri, uzun vadeli sahipleri tarafından tutulan Bitcoin arzının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.69 milyon BTC'ye ulaştığını gösteriyor. Bu, Ekim 2020'de elde edilen önceki rekorun üzerinde.

MicroStrategy'nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na yaptığı son Form 8-K başvurusu, şirketin 1 Temmuz ile 23 Ağustos arasında Bitcoin varlıklarını 3.907 BTC artırdığını gösteriyor. Şirket, ortalama 45.294 $ fiyatla satın aldı. Bu satın alma, MicroStrategy'nin toplam varlıklarını ortalama 26.769 $ fiyatla 108.992 BTC'ye getiriyor.

Ancak, kısa vadede herkes yükseliş eğiliminde değil. Popüler teknik analiz Bollinger Bantları göstergesinin yaratıcısı John Bollinger, traderlara bir uyarı notu verdi ve “biraz kar elde etmelerini veya biraz hedge etmelerini” önerdi. Henüz bir düşüşe dair bir teyit olmadığını, ancak eğer olursa, hodlerların daha fazla satın almak için daha düşük seviyeleri kullanabileceğini söyledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

BTC/USDT

Bitcoin (BTC), 23 Ağustos'ta 50.000$'da psikolojik engeli aştı, ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kar alımını gösterdi. Satış, 24 Ağustos ve 25 Ağustos'ta devam etti ve bu da fiyatı yükselen kama formasyonunun destek çizgisine çekti.

Boğalar şu anda destek hattını koruyor. Yukarı yönlü hareket devam ederse, boğalar 50.000 ila 50.500 dolar arasındaki genel direnç bölgesinde bir kez daha hareket edecek. Bu engeli aşarsa, BTC/USDT çifti kamanın direnç çizgisine doğru yükselebilir.

Bir kırılma ve kamanın üzerinde bir kapanış, gücü önerecek ve daha fazla satın almayı çekebilir. Bu, 60.000 dolara bir ralli için yolu açabilir. Artan 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (46.014 $) ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), alıcılar için bir avantaja işaret ediyor.

Bu olumlu görüş, ayılar fiyatı 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (45.977 $) altına düşürürse geçersiz olacaktır. Bu durumda düşüş, 42.451.67 dolara düşüşle sonuçlanabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ