Yeni Zelanda merkezli blockchain veri ve araştırma şirketi Brave New Coin (BNC), bitcoin için yeni bir metrik başlattı.

Yeni Zelanda merkezli blockchain veri ve araştırma şirketi Brave New Coin (BNC), bitcoin için yeni bir metrik başlattı.

“Twitter Duygusu” olarak adlandırılan metrik, her hafta 34 milyondan fazla bitcoin ile ilgili tweet'i analiz ediyor. Firma, diğerlerinin yanı sıra bitcoin, $ BTC ve BTC gibi kelimeler içeren tweetleri arayan Yapay Zeka (AI) algoritmalarını kullanıyor.

BNC, duyarlılığın dijital varlıkların fiyat ve momentumunda “önemli” bir faktör olmaya devam ettiğini ve dolayısıyla metriği geliştirdiğini söyledi. BNC, Bitcoin'in Twitter Duygusu verilerini başlatmak için 18 ay hazırlık yaptı, verilerin yedi kategoriye ayrıldığını ekledi: Görüş, Teknik, Onchain, Reklamlar, Botlar, Makro ve Hack olayları.

17 Ocak tarihinde sona eren hafta boyunca, Fikir kategorisi grafiği (% 30.42'yi oluşturdu), ardından Teknik (teknik analiz) ve Onchain (madencilik, hashrate) tweetleri izledi. Tüm kategoriler yeşil durumda.

BNC sözcüsü Pierre Ansaldi, firmanın bu yılın ilk çeyreğinde de diğer kripto para birimleri için duyarlılık analizi yapacağını söyledi.

 BNC, kripto para piyasası için çeşitli veriler ve endeksler sağlıyor. Geçen yıl, şirket Bitcoin ve Ethereum endekslerini borsa operatörünün Global Veri Hizmetine eklemek için Nasdaq ile ortaklık kurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ