ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), koronavirüsün kaçınılmaz olarak birçok Amerikalıya bulaşacağını söyledi. Bu nedenle salgınla mücadele için sert adımlar atılmalı.

Bitcoin’e Gün mü Doğuyor: Tüm Dünya Bir Virüsün Pençesinde İken Finansal Kriz Gittikçe Kötüleşebilir

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), koronavirüsün kaçınılmaz olarak birçok Amerikalıya bulaşacağını söyledi. Bu nedenle salgınla mücadele için sert adımlar atılmalı. Ancak, ABD hükümetinin sosyal medyada koronavirüse verdiği yanıtta inanılmaz yanlış adımların hikayeleri var.

Perşembe günü, California Hemşireler Derneği üyelerinden birinin ifadesi okundu. Koronavirüs için pozitif çıkan bir hastaya baktıktan sonra Kuzey Kaliforniya'da karantinada bir hemşire alındı. Ancak CDC'nin onu test etmeyeceğini söylüyor:

“Bir hemşire olarak, koronavirüsün yayılmasını durdurmak için yeterli bir şey yapılmadığından endişeliyim. Biliyorum, çünkü şu anda pozitif çıkan bir hastaya baktıktan sonra karantinada hastayım.

Doktorum ve ilçe sağlık uzmanım testi sipariş ettikten sonra bile testime izin vermek için federal hükümetten izin bekliyorum. Ulusal CDC testi başlatmayacaktı.

Beni test etmeyeceklerini söylediler, çünkü önerilen koruyucu ekipmanı giyseydim, o zaman koronavirüsüm olmazdı. ”

Sonuç olarak hemşire, CDC'nin yanıtının “saçma ve eğitimsiz” olduğu sonucuna vardı.

Başka biri Perşembe günü, koronavirüs hastası bir amcası olduğunu iddia etti.

Adam, Venedik, Kaliforniya'da yaşıyor ve İtalyan Alpleri'nde altı erkekle kayak yaptıktan sonra koronavirüs enfeksiyonu ile eve geliyor.

Görünüşe göre dördü virüsü kaptı. Bunlardan biri komada. Sonuç olarak, Venedikli adam karantina altına girmek zorunda kaldı. Ancak sağlık departmanı, karısının topluluk hakkında hareket etmek, saçlarını kesmek, markete gitmekte özgür olduğunu söyledi. Yeğeninin yaptığını söyledi.

Bu arada Vice News'den bir yapımcı, İtalya'daki koronavirüs salgınının merkez üssünden döndükten sonra hiçbir soru sorulmadan gümrüklerde yürüdüğünü söyledi.

Corona Virüsünün Yanlış Yönetimi Finansal Krizi Kötüleştirecek

ABD borsalarının 19 Şubat zirvesinden sonra hisse senedi piyasalarının neden çöktüğünü merak etmiyoruz. Koronavirüs gelecek hakkında büyük belirsizlikler yarattı. Ayrıca, tedarik zincirlerini ve tüketici harcamalarını doğrudan tehdit ediyor. Etki Çin'de yıkıcı oldu ve şimdi ABD finans piyasalarına yayıldı.

 Bu üç yaşanmış gerçek, ABD yetkililerinin uyanıklık düzeyini temsil ediyorsa, pandemi çok daha kötüye gidebilir. Büyük bir yetersizlik, küresel bir sağlık acil durumunun ortasında meydana gelen hasarı büyük ölçüde artırabilir. Bu, finansal piyasalarda aksi takdirde sürdürülenden daha kötü kayıplara neden olabilir. Potansiyel olarak daha fazla yatırımcıyı altın ve Bitcoin gibi güvenli liman varlıklarına yönlendirecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ