Bitcoin (BTC) eğitimi yapmak mümkün mü?

Bitcoin Eğitimi Üniversitelere Taşınabilir mi?

Satoshi Nakamoto'nun Bitcointalk ile ilgili olarak yaptığı açılamaya bakarsak mümkün gibi görünüyor. Nakamoto geçmişte yaptığı bir açıklamada “mümkün” ifadesini kullanmıştı.

Bu yıl bazı ülkelerde birçok blockchain ve BTC kursu/dersleri zaten veriliyor. Peki neden çeşitli lisans programlarına kripto paralar konusu ders olarak konulmuş değil?

Bir kısım ABD kurumları, bilgi teknolojileri veya finans departmanlarının öncülüğünde bir takım blockchain kursları sunuyorlar. Twitter’daki ana tartışma konusu ise bu gibi derslere resmi bir hüviyet kazandırılması şeklinde.

Bitcoin ve kripto para destekçileri, merkez bankalarının dengesini değiştirerek, sınırsız fon sağlama olasılığıyla ilgili kesinlikle bir sorun yaşarlar. Bu nedenle, para arzının ekonomiyi teşvik etmesi için çevik olduğu bildiriliyor. Ancak son on yılda, benzeri görülmemiş niceliksel gevşeme, negatif faiz oranlarına yol açtı.

Şimdi bu kadar parasal genişleme ile birlikte üniversite öğrencilerinin kripto para projeleriyle hedef alındığı da bir gerçek. Bitcoin Cash (BCH) öğrencilere az miktarda BCH göndererek kendini popüler hale getirdi. Ve şimdi, aynı teknik Bitcoin SV topluluğu tarafından da uygulanmakta.

Bakalım ilerleyen günler kripto paraları ve blockchaini hangi aşamaya getirecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ