Schiff, Bitcoin'in daha fazla düzeltme için hazırlandığına ve son 30.000 dolarlık konsolidasyonun klasik bir boğa tuzağı olabileceğine inanıyor.

Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff, BTC

Schiff, Bitcoin'in daha fazla düzeltme için hazırlandığına ve son 30.000 dolarlık konsolidasyonun klasik bir boğa tuzağı olabileceğine inanıyor. Teknik grafikte BTC zayıf görünüyor ve aşağı yönde herhangi bir teknik hareketi önlemek için 30.800 doları geçmesi gerekiyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), ABD hisse senedi piyasası ile birlikte güçlü oynaklık göstermeye devam ediyor. Çarşamba günü, Wall Street'teki üç ana endeksin tümü, kripto alanına benzer bir yayılma ile yüzde 4'ün üzerinde bir düşüş yaşadı.

Bitcoin (BTC) fiyatı 29.000 doların altına düştü ve bu aşamada herhangi bir yükselişin sarsılabileceğini açıkça ortaya koydu. Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, geçen hafta BTC'nin iyi durumda kalmasına şaşırdığını dile getirdi. Ayrıca bunun dibi olmadığını ve daha fazla acının kaldığını ima etti. Schiff yazdı:

Bitcoin'in bu kadar iyi durumda kalmasına şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Ama kendini beğenmiş #HODLers alma. Piyasa, yatırımcılara dibi satın almak için asla bu kadar zaman vermez. Bunun, bir sonraki büyük düşüşten önce mümkün olduğunca çok sayıda alıcıyı cezbetmek için bir boğa tuzağı olması daha olasıdır.

Bitcoin eleştirmeni ayrıca küresel makrolara ve artan enflasyona da değindi. Gıda ve gaz fiyatları arttıkça Bitcoin'in daha da oynak ve savunmasız hale geleceğini kaydetti. Bununla Schiff, Bitcoin'in belirsizlik zamanlarında bir riskten korunma işlevi gördüğü fikrini reddetmek istedi. “Yükselen #gıda ve #benzin fiyatları, Bitcoin fiyatları üzerinde daha fazla aşağı yönlü baskı oluşturacaktır. Bunun nedeni, bakkalların ve benzin istasyonlarının yiyeceklerini veya yakıtlarını Bitcoin için takas etmeyecek olmasıdır. Bu nedenle, Bitcoin #HODLers yakında yemek yemek ve araba kullanmak isterse, parasını karşılayabilmek için değerli satışlarını satmak zorunda kalacaklar!”

Bitcoin Rallisi Titrek Görünüyor, Daha Olumsuz Olabilir

Bitcoin 30.000 dolar seviyelerinde mücadele ediyor. Bloomberg, Bitcoin için aşağıdakileri açıklayan teknik bir grafik deseni paylaştı:

Geçen haftaki en düşük seviyelerinden yaklaşık %15 toparlanan Bitcoin, başka bir düşüşe karşı giderek daha savunmasız görünüyor. Sıçrama, saatlik grafikte, fiyatın boyun çizgisinin altına düşmesi nedeniyle aşağı yönlü bir "baş ve omuzlar" tepesinin etkinleştirildiği sözde "tabak tepesi" oluşumunu izledi. Model, Bitcoin'in teknik aşağı yönlü riski ortadan kaldırmak için 30.800 doları geçmesi gerektiğini gösteriyor.

Bitcoin, son birkaç aydır serbest düşüş yaşayan Nasdaq 100 endeksini yakından takip ediyor. Çarşamba günü, Nasdaq yüzde 4,7'sini 500 küsur puanın üzerinde kaybederek ve 21,100 kritik destek seviyelerinin altında depolayarak düzeltti. Nasdaq için bir sonraki destek 11.000 seviyesinde.

Bu, Bitcoin'in eşitlik alanını takip etmesi durumunda daha da büyük bir düzeltmeye hazır olabileceği anlamına gelir. BTC 28.000 dolarlık desteği geçemezse, 22.000 dolara kadar bir çöküşe yol açabilir. Birçoğu, ABD resesyona girerse BTC başına 20.000 doların çok olası olduğunu tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ