Risk varlıkları, ABD enflasyon verilerinden sonra daha da yükseldi, ancak sürekli bir yükseliş trendinin ortaya çıktığına dair inancın görülmesi pek mümkün değil.

Bitcoin (BTC), 11 Ağustos'ta, kesinlikle garip bir rallinin risk varlıklarını ele geçirmesiyle inatçı bir ticaret aralığının tepesini deldi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin geri çekilme uyarıları 25.000 $ civarında yoğunlaşıyor

Elde edilen veriler, BTC/USD'nin Bitstamp'ta 24.750 dolara çıkarak 13 Haziran'dan bu yana en iyi performansını gösterdiğini ortaya koyuyor.

Parite, önceki haftalarda aralığın zirvesine birkaç kırılma girişiminde bulunmuştu, bunların hepsi sert satış baskısı karşısında başarısız oldu.

Bu hafta yayınlanan yeni ABD enflasyon verileri, değişim için uzun zamandır beklenen bir katalizör oluşturdu, ancak Temmuz ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) baskısı enflasyonun zirveye ulaştığını öne sürdüğü için Bitcoin ve altcoinler hisse senetleriyle adım adım yükseldi.

Yayınlandığı gün olan 10 Ağustos'ta S&P 500 ve Nasdaq Bileşik Endeksi sırasıyla %2.1 ve %1,9 değer kazandı. BTC/USD ise günlük yaklaşık 900 dolar mum gördü.

Bununla birlikte, piyasa yorumcuları iyimserlik üzerine yığılmak yerine, toz yatışırken genel bir yükselişten başka bir şey değildi. Yatırımcı Raoul Pal, Duygu'nun TÜFE sonrası ralliyi kara koyun olarak değerlendirdiğini belirtti.

Twitter takipçilerine özel bir başlıkta "Pekala, bu hisse senetlerinde birkaç yıldır gördüğüm en nefret edilen rallilerden biri gibi görünüyor" dedi .

Yine de Pal, hisse senetlerinin Haziran ayında en düşük seviyelerini görmesi için "çok iyi bir şans" olduğunu savundu.

Kripto para biriminde büyük bir değişiklik öngören popüler tüccar ve analist Il Capo, yeni bir düşüş trendi başlamadan önce maksimum olası hedef olarak 25.500$'da kaldı.

“$BTC neredeyse %40 pompaladı. Büyük Olasılık, Geri Çekilme Geliyor. Dip'i Satın Al, ”diye devam eden diğer hesap Jibon , Twitter yorumlarında devam etti.

Bu arada biraz daha umutlu bir Crypto Tony, yüksek aralık tutmayı başarırsa, hodlers'ın "bir tedavi için" olacağını söyledi.

Şimdiki Bitcoin grafiği ile Mart 2020 arasındaki potansiyel benzerlikleri gören BTCfuel, başka bir kırılmanın da ihtimal dışı olmadığını ekledi.

Ethereum rallisinde şüpheler ortaya çıkıyor

Bu arada altcoinler arasındaki etkileyici performans, ETH/USD'nin  %11'in üzerinde değer kazanmasının ardından en büyük altcoin Ether'i ( ETH ) ön plana çıkardı .

Parite, 6 Haziran'dan bu yana ilk kez 1.900$'ı geçerek ve şu anda psikolojik olarak önemli olan 2.000$'a yaklaşarak gün içindeki kazançlarına devam etti.

TÜFE ivmesi, Eylül ayındaki tam Merge etkinliği için önemli bir hazırlık adımı olan Goerli test ağı birleştirmesiyle, zaten heyecan verici bir Ethereum pazarına eklendi.

“Haziran ortasındaki bu ayı piyasası rallisinin başlamasından bu yana, Ethereum, Bitcoin'e göre ticaret hacmi açısından hakimiyet kazanıyor. Zincir içi veri platformu CryptoQuant'ta katkıda bulunan bir analist olan Maartuun, 10 Ağustos'ta bir blog yazısında yazdı .

Maartuun, bunun ETH tarafından yönetilmeye devam etmesi durumunda, tarihsel emsallerin yine de kripto genelinde sürdürülebilir bir ralliyi desteklemediği konusunda uyardı.

“Ethereum'un hakimiyet kazanması nedeniyle borsalarda çok popüler olduğu açık. Yaklaşan 2.0 birleştirme nedeniyle bu mantıklı ”diye devam etti.

Ancak, kripto pazarındaki 5 yıllık deneyimime göre, Ethereum tarafından yönetilen ralliler genellikle piyasa için en sağlıklı şey değil. Daha önceki analizimde de okuyabileceğiniz gibi, çok muhafazakarım.

ETH/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ