Bitcoin: En popüler şifreleme durumundan meşru mali varlığa

Mütevazi başlangıcından bu yana, Bitcoin'in geleceği ve aslında bir geleceği var mı diye bir çok tartışma yaşandı.

Fakat pek çok şirket öyle düşünmüyor. JP Morgan Chase'in CEO'su Jamie Dimon daha önce "dolandırıcılık" olarak para birimine değindi ve yakın geçmişe kadar dünyanın en büyük vadeli işlem mübadelesi olan CME, şirketin yakında Bitcoin ile çalışmayacağını söyledi. Kalmanın burada olduğunu biliyoruz ve bunun yüzlerce popüler sanal para biriminin oluşturulması ve uygulanması için katalizör olduğunu biliyoruz.

Bunun pahalı olduğunu da biliyoruz. Coin başına yaklaşık 7000 dolarlık işlem, herkesin istek listesinin üst sıralarında yer alıyor. Ancak herkesin satın alınabilirlik listesinde de alt sıralarda oluyor. Buna ek olarak, piyasa oynaklığı ve öngörülemezliği yatırımcıları bahislerini korumak için biraz tereddütlü kılar. Şimdiye kadar.

CME, görünürde hemen bir fikir değişiminiyle salı günü Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini yıl sonuna kadar uygulamayı planladıklarını açıkladı . Bu, gerçek Bitcoinler satın alarak yatırım yapmak istemeyen kişiler için mükemmel bir seçenektir. Büyük olasılıkla vadeli gelişmelerle desteklenecek olan Bitcoin ETF'lerine yatırım yapmak, kademeli yatırımlara izin vererek daha uygun fiyatlı olmasını sağlar.

Buna ek olarak, Bitcoin exchange'leri bitirmeye meyilli bir seçenek. CME ticarete izin verecek ve ABD doları cinsinden karar verebileceğinden, yatırımcılar Bitcoinlerden ödün vermekten korkmadan ticaret yapabilecekler. Ayrıca, şirketin ticaret merkezi karşı taraf riskini ortadan kaldıracaktır. Sanal ticaretin ortak risklerinden bazılarını düşürerek ve ortadan kaldırarak, ilgili tarafların miktarı potansiyel olarak artabilir.

Bununla birlikte , Bitcoinlerin değerinin katlanarak artması riski olduğunu belirtmek önemli bir husustur. Bu, agresif yatırımcıların CME'yi yatırımları ile sızdırması ve böylece şifreleme oranını artırması durumunda olur.

Bununla birlikte, bu risk, CME'yi Bitcoin'i uygulamalarında daha yaygın hale getirme çabalarında kesinlikle caydırmamalıdır. Sanal para birimi bu seviyede durucak ve eğer değerinin artmasını gerektiren bir şey olursa popülaritesi artmaya devam edecektir. Son altı ay boyunca ortalama olarak yaklaşık 350 milyon dolarlık Bitcoin işlemi günlük olarak tamamlandı. Bu miktar, son haftalarda 800 milyon dolar kadar bile olabilir.

CME , Bitcoin çoğunluğuna atılmak isteyen tek şirket değil. Goldman Sachs Group Inc. dahil bir dizi banka, kripto para birimiyle olan ticareti araştırıyor. Bununla birlikte, bu bankalar belirsiz ticaret sözleşmeleri oluşturabilir. CME ile yatırımcılar, daha güvenli yatırım yapmak için açık ve kapsamlı sözleşmeler yapmayı dört gözle bekliyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ