Bitcoin'in performansı, geleneksel piyasların önde gelen tüccarlarını ve spekülatörlerini kripto pazarına sürükledi.

Bitcoin Enflasyona Bir Çözüm Seçeneği Olarak Görülebilir mi?

Bitcoin'in performansı, geleneksel piyasların önde gelen tüccarlarını ve spekülatörlerini kripto pazarına sürükledi. Bitcoin'in büyümesi, dünyanın en büyük kripto para biriminin ivme kazanması ve fiyatı takdir etmesi ile birlikte, küresel ekonomik kargaşanın çözülmesine rağmen dünya yatırımcılarından ilgi topladığının kanıtıdır.

Ekonomideki bu türbülans ve enflasyonun başlamasıyla ilgili şüpheler, kripto parayı güvenli liman kategorisine soktu, bu da para ve kredideki güçlü büyümeye rağmen enflasyonun sorun olmadığını düşündürüyor.

Aksine, ABD ekonomisinin, özellikle de talep şoku nedeniyle kapanan sektörlerin büyük alanları için de aynı şey geçerli değildir. CoinMetrics tarafından hazırlanan bir rapora göre, Federal Rezerv'in politika tepkisi, 2008 mali krizinden sonra geçmişte görülen bilanço genişlemelerini zaten aştı.

Para basmayı açık tutarak, Fed'in para ve maliye politikaları işletmelerin ve hane halklarının eline para getirmeyi başardı. Ancak, bu tür adımlar paranın hızında bir düşüş gördü. Yukarıda belirtilen rapora göre, "Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, ABD'nin gıda ve enerji kalemlerini içermeyen çekirdek enflasyonu için en son baskı, serinin tarihindeki en büyük aylık düşüş olan bir önceki aya göre% 0.4 düştü."

Bitcoin , enflasyonla körüklenen bir ortam için çok ihtiyaç duyulan bir araç olarak ortaya çıkabilir ve Fed'in son tüketici beklentileri anketi COVID-19'un patlak vermesinin ardından önemli ölçüde değişmediğini vurguladı. Ancak aynı rapor, katılımcılar arasındaki belirsizlik ve anlaşmazlık seviyesinin daha önce görülmemiş artışlar kaydettiğini ortaya koymuştur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ