Bitcoin, daha fazla kurumsal yatırımcı dünyanın en büyük kripto para biriminde yer aldıkça artan ilgisini görmeye devam etti.

Bitcoin, Erken Benimseyenler İçin Çok Fazla Avantaj Sağlayabilecek Yeni Bir Değeri Temsil Ediyor

Bitcoin, daha fazla kurumsal yatırımcı dünyanın en büyük kripto para biriminde yer aldıkça artan ilgisini görmeye devam etti.

On yıl boyunca, Bitcoin'in uzun vadeli yatırımcılar için oldukça yeterli bir yatırım aracı olduğu kanıtlanmıştır.

Bir hafta önce üçüncü blok ödülünün yarıya inmesi meydana geldi ve ağ sağlığı açısından bile yarıya kadar iyi bir ivme gösterdi.

The Scoop podcast'in son bölümünde Girişimci ve Sky Bridge Kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin'in son yıllarda kazandığı artan kurumsal ilgi ve dijital varlıkların bugün artık göz ardı edilemeyecek bir varlık sınıfını nasıl temsil ettiğini anlattı.

Bitcoin gibi değerin güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlayan dijital varlıklar ve şimdiye kadar var olacak

Bitcoin sayısında sabit bir sınır olması söz konusu olduğunda, Bitcoin gibi varlıkların değeri gidecek artacak.

Scaramucci bunu vurgulamaya devam etti,

“Ekonomiyi inceleyen ve kariyerimin büyük bir kısmı için para birimlerine bakan biri olarak. Bence piyasada dijital para için kabul edilebilir bir varlık sınıfı olacak bir yer var.”

Son zamanlarda, yatırımcı Paul Tudor Jones, Bitcoin'i enflasyona karşı iyi bir korunma olduğunu iddia ederek onayladı.

Böyle bir açıklama, Bitcoin gibi dijital varlıkların nispeten kısa bir ömrü boyunca elde edebildikleri ve hatta altın gibi değer varlıklarının denenmiş ve test edilmiş mağazalarını bile alabildiği yolların bir kanıtıdır.

Piyasaların çoğunun Bitcoin gibi yüksek düzeydeki enflasyon varlıklarıyla uğraştığı mevcut ekonomik durumda, oldukça güvenli bir depolama değeri biçimi sunar.

Scaramucci, “Şu anda bu ikinci büyük enflasyona bakıyorsunuz. Bu kalıcı bir değer deposu. Blockchain, bu değeri süper güvenli ve sıkı aktarmamıza izin verecek. Bu gerçekten başlamalı” diyor.

Bitcoin'in yarıya inmesini takip eden günlerde CME Bitcoin Vadeli İşlemleri, açık faiz ve günlük hacim açısından önemli kazanımlar kaydetti.

Şu anda, BTC Vadeli İşlemleri 483 milyon $ 'a yükselen açık bir faiz kaydetti.

 Ayrıca son derece iyimser bir notta, dijital para birimlerinin hâlâ erken ve orta seviye uygulayıcılar için, özellikle bu gibi zamanlardaki bir riskten korunma avantajı olabilecek bir sınırı temsil ettiğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ