Boğa koşusunda olduğumuzu nasıl anlarız? 2017'nin başlarında, 2017'nin sonunda neler olabileceğine dair işaretler yoktu. Ancak, Bitcoin ve kripto ekosistemi zaten boğa koşusunda gibi görünüyor.

Boğa koşusunda olduğumuzu nasıl anlarız? 2017'nin başlarında, 2017'nin sonunda neler olabileceğine dair işaretler yoktu. Ancak, Bitcoin ve kripto ekosistemi zaten boğa koşusunda gibi görünüyor.

Bitcoin kısaca 12.000 $ seviyesini aştı, ancak bunu sürdüremedi. Her şeye rağmen, yükseliş hissi hala tüm kripto için devam ediyor. Yeni projeler başlatılıyor ve tokenlar da yeni zirvelere ulaşıyor.

2017'den farklı olarak, bu kez verim çiftçiliği adında milyonları emen projeler var. Her iki durumda da, % 1000 getiri vaat eden denetlenmemiş projelere milyonlar akıtılıyor.

Google Trendler

Google trendleri, 'bitcoin' anahtar kelimesine ilgiyi 2017'nin başından daha yüksek bir seviyeye taşıdı. Aslında bu seviye, Haziran 2018, Haziran 2019 ve Şubat 2020'deki anlık boğa koşusu nedeniyle 2018'den beri iki kez görüldü.


CoT raporu, perakende satışın [sarı] 15.000 BTC değerinde uzun pozisyonla en yüksek yükseliş olduğunu gösterdi. İlginç bir gelişme, kaldıraçlı fonların, yani hedge fonların pozisyonundaki düşüştür. Kaldıraçlı fonların mevcut short pozisyonu sadece 6.700 BTC'de.

CME Raporu


Bu, perakende yatırımcılarının aşırı yükselişinin kanıtıdır. Buna ek olarak, 864 milyon dolarla yeni bir zirveye ulaşan bitcoin vadeli işlemleri için CME'de OI var. Bu, Bitcoin üzerinde aktif olarak spekülasyon yapıldığını gösterir.

Makro Görünüm


Makro görünüm, Bitcoin'in ortalama % 36'lık bir artışla iki başarılı çeyrek geçirdiğini gösteriyor. Üstelik 2017'de en son iki çeyrek görüldü ve son çeyrekteki % 210,13 artışla en patlayıcı kapanışla takip edildi.


Defi

Defi, özellikle verim çiftçiliği hype treni ile kripto para ekosistemine oynaklığı geri getirmede büyük bir araçtır. Belki de, verim çiftçiliğinin ilk başarılı başlangıcı, Compound’un COMP token'ına bağlanabilir. O zamandan beri, bol miktarda projeleri ve tokenleri yapıldı, ancak en çok abartılan şüphesiz YAM.

Yam projesi, lansmanının 24-30 saatinde 350+ milyon $ değerinde varlığın stake edildiğini gördü, ancak yaratıcının kabul ettiği gibi proje başarısız oldu. Yam tokeni şiddetli bir şekilde çöktü ve değerinin% 90'ını kaybetti.

Defi son derece yüksek verimli bir sektör olmasına rağmen, hala deneysel aşamadadır ve denetlenen platformlara bağlı kalmak daha iyidir.

Defi ve ICO arasında paralellikler kurulabilir. 2017'de boğa güdümlü ICO'lar, sermaye sağanağına izin veren çılgınlık ve hype yaratmada büyük bir rol oynadı, benzer şekilde, defi de büyük bir sermaye akışını kolaylaştırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ