21 Mart 2020 Bloomberg'e göre, eski pazarlar çökmeye devam ettikçe Bitcoin son birkaç gün içinde önemli bir istikrar gösterdi.

Bitcoin Eski Varlıklardan Ayrılmak İçin Hazır mı?

21 Mart 2020 Bloomberg'e göre, eski pazarlar çökmeye devam ettikçe Bitcoin son birkaç gün içinde önemli bir istikrar gösterdi. Bitcoin ve S&P 500 arasındaki korelasyon, geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, Bitcoin ve güvenli liman anlatımının canlanmasının tonunu nasıl ayarlayacaksınız?

Bitcoin'deki Kararlılık Duyarlılığı Artırır

Bitcoin pazarında görülen güç, alandaki herkes veya grafikleri aktif olarak izleyen herhangi bir tüccar için cesaret verici. Bu hamlede 3.850 $ 'ın altına düştüğünden, Bitcoin geri döndü ve yazı yazılırken 6.800 $' ın üzerinde işlem görüyor.

Fiyat hareketi kayda değer bir güç gösteriyor ve birçoğu, küresel pazarlar bozulmaya devam ettikçe Bitcoin'in kalkışa hazırlandığına inanıyor. Bitcoin, sadık boğalarının yardımıyla, bu sistemik düzeltmede çıkış için bir mola vermeye çalışıyor. 2018'deki uzun bir düzeltmeden sonra, hisse senetleri iyi giderken, Bitcoin dibe vurdu ve bir birikim aralığına çarptı.

En son düzeltme, pazardan çıkan kaldıraçlı spekülatörler sayesinde sadece abartılı bir tepkiydi. Döngülere inanılırsa, bu Bitcoin için bir anomali idi ve kesinlikle 100 + milyar dolarlık kripto para birimi için kartta bir geri tepme var.

Bununla birlikte, Bitcoin'in ayrışması henüz garanti edilmemektedir ve piyasa katılımcıları, daha yüksek zaman dilimlerinde net işaretler olana kadar çok iyimser olmaktan kaçınmalıdır.

Dolar Hakimiyeti Bitcoin Performansını Tehdit Ediyor

DXY, ABD dolarının değerini diğer büyük para birimlerine göre ölçen bir endekstir. Yatırımcılar hisse senedi satıp nakit paraya yöneldiklerinde dolar talebi DXY'yi yükseltir. Dolar küresel rezerv olduğundan, Avrupa ve Asya'daki pek çok yatırımcı da dolar tutuyor.

Geçen hafta, DXY endeksi çılgına döndü ve bu genellikle Bitcoin için sorun çıkarıyor. Bitcoin dolar karşısında fiyatlandırıldığından, Bitcoin için daha güçlü bir dolar doğal olarak düşüyor. Federal Rezerv faiz oranlarını 0'a indirirken ve yabancı yatırımcıların paralarını dolar olarak tutmak istediklerinde USD görünümünün olumlu olduğu ve USD'nin değerinin diğer para birimlerine göre arttığı kesin.

 Bitcoin, dolar patlarken hala olumlu bir performansa sahip olabilir, ancak yine de Bitcoin'de görülen kazançları cüce edecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ