Kripto para piyasalarında beklenen en önemli haber, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan (SEC) gelecek Bitcoin ETF’ler (Borsa Yatırım Fonu) hakkındaydı.

Kripto para piyasalarında beklenen en önemli haber, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan (SEC) gelecek Bitcoin ETF’ler (Borsa Yatırım Fonu) hakkındaydı. Müjdeli haber geldi ve SEC Bitcoin ETF’leri onayladı. Bu onayı Bitcoin piyasaları, önceden fiyatlandırmıştı. Bu nedenle Bitcoin fiyatları hızlı bir şekilde 60 bin doların üzerine çıktı.

Bitcoin ETF’lerden sonra kripto para piyasalarında beklenilen en önemli gelişme Ripple ve SEC arasında devam eden mahkeme. Bilindiği üzere SEC, Ripple hakkında piyasaya illegal biçimde menkul değer sürmek suçlamasında bulundu. Kripto para piyasalarını bekleyen en önemli olay bu mahkemenin sonucu olacak.

Eğer mahkemeyi Ripple kazanırsa bu sadece Ripple’ın hanesine artı oy olarak yazılmayacak altcoin piyasalarında da canlılığın yaşanmasına neden olacaktır. Bir zamanlar en değerli 3 kripto para arasında yer alan XRP’nin ayaklarındaki SEC prangasının çözülmesi XRP boğa koşusuna neden olabilir. Koşuya çıkan XRP, ardından diğer altcoinleri de sürükleyecektir.

Madalyonun diğer yüze de var: Mahkemenin Ripple aleyhinde sonuçlanması! Bu durumda da Ripple’ın oluşturacağı anafora diğer altcoinlerin de girme riski var.

 https://coinmarketcap.com/currencies/xrp/?period=7d

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ