Bitcoin, altı aylık bir iniş ve çıkış döneminden sonra 60 bin dolarlık pozisyonu yeniden ele geçirdi.

Bitcoin, altı aylık bir iniş ve çıkış döneminden sonra 60 bin dolarlık pozisyonu yeniden ele geçirdi. Bitcoin, Nisan 2021'den bu yana ilk kez kısa bir süre için 60.000 doları aştı. Bir Bitcoin vadeli ETF'sinin ABD'de önümüzdeki hafta gibi erken bir tarihte işlem görmeye başlayacağını öne süren raporlar, fiyatı yükseltti.

Cointelegraph Markets Pro'dan elde edilen veriler, Bitcoin fiyatlarının bu ayın başından beri yavaş bir yükselişte olduğunu gösteriyor. Yukarı fiyat hareketi başlamadan önce, fiyatlar 20 Eylül'den 1 Ekim'e kadar 42.000$ civarındaydı. 60.000$ işareti ilk olarak Bitstamp borsasında sabah 5'ten (UTC) hemen sonra ihlal edildi ve Bitcoin şimdi Nisan'ını geri almaktan sadece %7 uzakta. 14, tüm zamanların en yüksek seviyesi 64,804 dolar. Fiyat o zamandan beri hafifçe düştü ve yazının yazıldığı sırada Bitcoin 59.500 dolar civarında işlem görüyor.

Bloomberg bugün erken saatlerde, konuya aşina olan kaynakların, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun önümüzdeki hafta ticarete başlamak için birkaç Bitcoin vadeli ETF'sini onaylayacağına dair olumlu belirtiler verdiğini bildirdi.

Yaklaşan onayla ilgili söylentiler, son yedi gün içinde yaklaşık 7.000 $'lık bir fiyat artışı gördü ve bu da 53.000 $'dan 60.000 $'a %13'lük bir artışa denk geldi. En keskin artış son iki gün içinde gerçekleşti ve bu süre zarfında Bitcoin yaklaşık 54.000 $ 'dan mevcut 60.000 $' lık yüksek seviye işaretine yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ