Şirketlerin borsalarda yaşadığı olumsuz dalgalanmaları düzelten bir teknoloji: Bitcoin, Blockchain ve kripto para birimleri. Yeni çağın dijital para birimi. Sadece bu isimleri kullanarak çok yüksek miktarlarda hisse senedi satışı yapan firmalar... Bir ismin nelere kadir olduğunu gösteren bir algı...

Sizler için Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash dijital para birimleri için 21 Aralık 2017 tarihi için yapılan analizleri derledik.

BTC/USD

Önceki analizlerde Bitcoin piyasalarında bir artış olabileceği aşikardı. Bu artışlar, inişli-çıkışlı dalgalanmalara sebebiyet verdiği için, satışları duraklama anlarında yapmanın daha avantajlı ve risksiz  olduğu da bir kesin.

Kripto para piyasası çizgiden itibaren düşüş yaşadı. Burada bir kırılma söz konusu. Bugün için Bitcoin fiyatı 15.200 dolarlık kritik desteği aştı ve geri dönüş sağladı. Şimdi ise, daha önce güçlü bir destek olarak hareket eden trend çizgisinde direnişle karşı karşıya gelecek. Fiyat trend çizgisinin üzerine çıkmayı başaramazsa, olasılıklar 15.200 dolardan aşağıya düşme ihtimalini gösteriyor. BTC, minimum 12.505 dolar ve daha sonraki 10 günlük süreçte 760 dolar daha kayıp yaşayabilir. RSI'daki olumsuzluklar Bitcoin'de muhtemel bir düşüşe işaret ediyor.

ETH/USD

Verilen ipuçlarıyla birlikte boğaların Ethereum piyasalarında en yüksek fiyatı bulmaya çalıştıkları ihtimali vardı. Bu ipuçları 18 Aralık'ta Ethereum'un tarihindeki en yüksek fiyat değerine ulaşmasını sağladı.

Ancak bu eylem ve yüksek fiyatlar Ethereum'un zorunlu satışları durdurmasını engelleyemedi. Fiyat daha sonradan 780 dolarlara kadar geriledi. Eğer bu seviye aşılırsa Etherum'da daha fazla düşüşler görebiliriz. Bir diğer olasılık ise, eğer ETH 800 doların üzerine çıkmayı başarırsa, yeni hedefi 995 dolar düzeyinde olacaktır. Ancak, bears (ayılar) Ethereum'u yükseklerden geri çekerse, 610 dolar zarara yol açabilir veya 780 dolar karşılığında konsolide edilebilir.

BCH/USD

Bitcoin Cash'te 1270 dolar seviyelerinden itibaren bir yükseliş söz konusu. Okuyucularımıza önerimiz, şuanki yüksek fiyattan satmaları yerine, beklentilerini 3000 dolarlara kadar çıkarmalarını ve satışlarını en yüksek fiyattan yapmaları.

Kısa süre içerisinde %100'e yakın bir kâr elde etseniz ne yapardınız? Tabiki, belirli bir kısmını ayırıp, kalanı satarak risklerinizi minimize edersiniz. Bitcoin Cash, en son tarihi seviyeye ulaştıktan sonra tekrar tepetaklak olduğunu gördük. Dolayısıyla, her şeyi masaya bırakmaktan ziyade; kazançların bir kısmını cebe koymak daha iyidir. Peki ya Bitcoin Cash daha ne kadar yükselebilir? Bir sonraki oklar 4500 dolarları gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ