Fiyattaki hafif bir artışın ardından, düşüş momentumu kripto pazarlarına geri döndüğü için bitcoin Cuma günü düşük işlem gördü.

BTC bugünkü seansta bir kez daha 20.000 dolar seviyesine yaklaşırken, ETH günün erken saatlerinde 1.100 doların altına düştü.

Bitcoin

BTC , Cuma günkü seansta düşüş ivmesi kripto piyasalarında bir kez daha üstün geldi. Perşembe günü fiyatta hafif bir artışın ardından, BTC /USD hafta sonuna doğru gün içi en düşük 20,265,23$'a düştü.

Cuma günkü hareketin bir sonucu olarak, BTC sıçramanın üçüncü günü için 20.200 $ 'dan yeni tabanı gibi görünen şeye doğru hareket etti.

BTC /USD – Günlük Grafik

Bugünkü düşüş, 14 günlük RSI'nin 26.35 bölgesine yakın tavanını kıramamasıyla da aynı zamana denk geldi.

Bu gösterge şu anda 25.30'da seyrederken, ayılar muhtemelen bunu 22'de bir destek noktasına götürmeye çalışacak.

Bu gerçekleşirse, muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içinde olabilecek bir şey olan 20.000 doların altında bitcoin ticaretine bakacağız.

Ethereum

BTC'deki düşüşlere ek olarak , ETH de önemli bir fiyat seviyesinin altına düştüğü için bugünkü işlem seansında marjinal olarak daha düşüktü.

ETH /USD, Cuma günkü seansta gün içi en düşük 1.058.78$'a geriledi ve bu, 1.138.27$'lık zirveye ulaşmasının üzerinden bir günden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Bu düşüş, ETH'nin şu anda 1.050 dolarlık son fiyat tabanının marjinal bir şekilde üzerinde işlem gördüğünü gösteriyor ve bu, 1.000 doların altına bir hareketi engelleyen son savunma hatlarından biri gibi görünüyor.

ETH / USD – Günlük Grafik

Yazı yazarken, ETH önceki düşük seviyelerinden uzaklaştı ve şu anda dünün en yüksek seviyesinden %1,48 daha düşük olan 1.070 $ seviyesinde işlem görüyor.

Grafiğe bakıldığında, Göreceli Güç Endeksi, 20.35'teki tabanından daha yüksek olan 22'de izliyor.

ETH önümüzdeki hafta sonu 1.000 doların üzerinde kalacaksa, fiyat gücünün bu noktanın üzerinde kalması gerekecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ