Kripto fiyatları, dünkü 40 yılın en yüksek seviyesi %8,6 ile gelen ABD enflasyon raporunun ardından hafta sonu başlarken düştü. ETH on beş ayın en düşük noktasına düşerken, BTC 29.000 doların altına düştü.

Bitcoin

Konsolidasyon günlerinin ardından, BTC nihayet Cuma günü geç saatlerde Cumartesi gününe taşındı.

Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen veriler, enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyesi olan %8,6'ya ulaştığını ve bu da birçok kişinin beklediği %8,3'ten daha yüksek olduğunu gösterdi.

Hal böyle olunca, yatırımcılar paniklemiş ve karşılığında kripto piyasalarındaki bazı pozisyonlarını tasfiye etmiş görünüyorlar.

BTC /USD hafta sonu başlamak için gün içi en düşük 28.911.36 $'a düştü ve fiyatları neredeyse iki haftanın en zayıf noktasına getirdi.

Düşüşe rağmen, fiyatlar 28.800$'da hala desteğin üzerinde kalıyor, ancak bazıları hafta sonu ilerledikçe satışların yoğunlaşmasını bekliyor.

14 günlük RSI'nin mevcut desteği olan 40.50'nin altında hareket ettiğini görürsek, bu beklentinin gerçekleştiğini görebiliriz.

Ethereum

Cumartesi günü , dünyanın en büyük ikinci kripto tokeninin fiyatları düştüğü için ETH bir yıldan fazla bir süredir en düşük noktasına geriledi.

Hafta sonuna başlamak için, ETH / USD yaklaşık 300 $ düşerek bugünkü seansın başlarında 1.583,10 $'a düştü.

Bu, fiyatların geçen yıl Mart ayından bu yana gördüğü en düşük seviye ve fiyatlar 1.720 dolardan destekten çıktıktan sonra geliyor.

Konsolidasyon günlerinin ardından, RSI 36 tabanının kolayca kırıldığını görerek fiyat gücü de azaldı.

Yazılı olarak, gösterge şu anda 29.30'luk daha düşük bir destek seviyesine yakın olan 30.96'da izliyor.

Bitcoin gibi, bazıları da önümüzdeki günlerde ETH fiyatlarının düşmesini bekliyor ve RSI'daki bu taban, ayıların hedeflediği bir nokta olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ