Bitcoin ve altcoinler, ilgili destek seviyelerinde güçlü bir sıçrama gördü, bu da trader'ların hala düşüşlerde alım yaptığının bir işareti.

Buy Bitcoin Worldwide'a göre varlık yöneticileri ve şirketler şu anda Bitcoin'in (BTC) dolaşımdaki arzının %6'sından fazlasını elinde tutuyor. Verilerin dökümü, Bitcoin fon sağlayıcılarının ve varlık yöneticilerinin Bitcoin arzının yaklaşık %4'üne sahip olduğunu, kamu şirketlerinin yaklaşık %1'ini oluşturduğunu ve özel şirketlerin kripto para arzının yaklaşık %0,83'üne sahip olduğunu gösteriyor.

Kurumsal yatırımcıların portföylerine kripto para eklemeye devam ettiği açık ve milyarder Simon Nixon'ın yatırım firması Seek Ventures'ın genel müdürü Adam Proctor, şirketin “önemli bir alan” olduğuna inandıkları için “kriptoya tahsisi” artırmayı planladığını söyledi.”

CNBC Mad Money sunucusu Jim Cramer kısa süre önce “kriptoya inanan” olduğunu söyledi ve yatırımcılara yatırım portföylerinin %5'ini dijital para birimlerine ayırmalarını tavsiye etti.

Bitcoin, psikolojik engeli 50.000 dolardan aşarak sektörde bir satın alma damgasına neden olacak mı?

BTC/USDT

50.000 $'a yakın güçlü direnç, 26 Ağustos'ta kısa vadeli tüccarların kar alımını çekmiş olabilir. Bu, Bitcoin'i yükselen kama modelinin destek çizgisinin altına çekti ancak ayılar bu hareketten yararlanamadı ve düşüşünü gerçekleştiremedi.

Boğalar bugün fiyatı kamaya geri itti. Geri tepme devam ederse, BTC/USDT çifti kademeli olarak 50.000 ila 50.500 dolar arasındaki genel direnç bölgesine doğru hareket edebilir. Bu bölgenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterecektir.

Parite daha sonra, ayıların tekrar sert bir direnç oluşturabileceği kamanın direnç çizgisine yükselebilir. Fiyat bu dirençten düşerse, parite kama içinde yükselmeye devam edebilir.

Kamanın kırılması, momentumda bir toparlanma sinyali verecektir. Bu, 60.000 dolara bir ralli ile sonuçlanabilir.

Göreceli güç endeksi (RSI), simetrik bir üçgen modelinin altında kırılarak ayılar için marjinal bir avantaja işaret ediyor. Fiyat mevcut seviyeden düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse parite 45551 $'a düşebilir.

Ethereum

Ether (ETH), son birkaç gündür 3.000 ila 3.335 dolar arasında dar bir aralıkta konsolide oluyor. 20 günlük üstel hareketli ortalama (3.097 $) düzleşiyor ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Fiyat bugün 20 günlük EMA'dan geri döndü ve boğalar şimdi fiyatı 3.335 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu olursa, boğaların ETH/USDT çiftini aralık içinde biriktirdiğini önerecektir. Parite daha sonra 3.670 dolara ve daha sonra 4.000 dolara yükselebilir.

3.000 doların altında bir kırılma ve kapanış, ayıların boğaları yendiğini gösterecektir. Bu, birkaç stop-loss vurulabileceğinden daha fazla satışla sonuçlanabilir. Parite daha sonra 200 günlük basit hareketli ortalamada (2.366 $) bir sonraki desteğe düşebilir.

ADA/USDT

Genel olarak, kritik bir seviyeden kopuş, Cardano'da (ADA) görüldüğü gibi yeniden test edilir. Fiyat, 23 Ağustos'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,97 $'dan 26 Ağustos'ta 2,47 $'a düştü.

ADA/USDT paritesi bugün 2.47 $'dan toparlandı, bu da hissiyatın olumlu olduğunu ve tüccarların her küçük düşüşte alım yaptığını gösteriyor. Boğalar, fiyatı 2.97 dolardan genel direncin üzerine çıkarmak için bir girişimde bulunacak.

Başarılı olurlarsa parite 3.50 dolara yükselebilir. Yükselen 20 günlük EMA (2,29 $) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, alıcılara avantaj sağlıyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, boğaların rallilerdeki pozisyonlarını kapattığını gösterecektir. 20 günlük EMA'nın altında bir kırılma ve kapanış, daha derin bir düzeltmenin başladığının sinyalini verecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ