Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve XRP gibi popüler kripto para birimleri için margin ticaretinde maksimum kaldıracı artırdığını açıkladı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve XRP gibi popüler kripto para birimleri için margin ticaretinde maksimum kaldıracı artırdığını açıkladı. XRP / USD, XRP / BTC, BTC / EUR, BTC / USDT, BTC / USDT, ETH / USDT ve LTC / USD gibi kripto para birimi çiftleri için maksimum kaldıraç 5x ile sınırlanacak.

Bitfinex tarafından yayınlanan duyuruda şu ifadelere yer veriliyor:

“Margin ticareti, trader'ların kaldıraç oranını artırmak için fon ödünç almalarını sağlayarak geleneksel ticaretten daha fazla kar potansiyeli sunar. Yine de, daha fazla ödül potansiyeli, özellikle dijital varlıkların oynaklığı göz önüne alındığında, daha yüksek risk seviyeleri ile geliyor. ”


Geçen ay Bitcoin ve Litecoin gibi kripto para birimleri önemli dalgalanmalar gördüğü için bu çok önemli bir gelişmedir. Aslında, USD ile eşleştirilmiş BTC ve LTC için 30 günlük volatilite tablosu, her iki koinin volatilitesinde istikrarlı bir artış göstermektedir.


Ayrıca, piyasalardan elde edilen verilere göre, Bitfinex'teki Bitcoin Vadeli İşlemleri için açık Açık pozisyonda 2020'nin başından itibaren önemli bir artış gördü. Bugün maksimum kaldıraçtaki bir artışı açıklayan Bitfinex, ticarette bir artış beklentisiyle bir hareket olabilir.

Şu anda 5x'te Bitfinex ile aynı kaldıraç sunan Kraken ve Poloniex gibi diğer borsalarla karşılaştırıldığında, Kraken örneğindeki taker ücretleri % 0.02'de çok daha düşükken, tıpkı Poloniex gibi Bitfinex’te ücret  % 0.2.

 5 kat kaldıraç potansiyel faaliyeti artırmak üzere planlanmış olsa da, diğer borsalar oldukça rekabetçi olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ