Kripto para dünyasında opsiyon işlemleri, hem şimdi hem de ileriye dönük pazarları değiştirdi.

Bitcoin, Ethereum

Kripto para dünyasında opsiyon işlemleri, hem şimdi hem de ileriye dönük pazarları değiştirdi.

Salgın korkular arasında sıradaki üçüncü gün için 8.600 dolar olan Bitcoin, geleneksel pazarları yırtarak akranlarından daha hızlı bir şekilde yükseliyor gibi görünüyor.

Skew piyasalardan elde edilen verilere göre, opsiyon hacminin yüzde 95'inden fazlasını elinde tutan üst türev platformlarında Deribit ve OKEx'te işlem gören opsiyon sözleşmelerinin çoğunluğu yükseliş eğilimindedir. Hem uzun vadede hem de kısa vadede, türev tüccarlar düşüşten ziyade fiyat artışını tahmin ediyorlar.

Bu haftanın sonunda sona erecek olan 73'ün üzerinde çağrı seçeneği sözleşmesi, 6 Mart 2020, basın zamanında fiyatın yüzde 17 üzerinde 10.000 $ olarak fiyatlandırılıyor. Bu sürenin bitiminden bir hafta sonra, 13 Mart 2020 tarihinde sona eren 152 BTC çağrı seçeneği sözleşmesi aynı miktarda fiyatlandırılır. Her iki durumda da, tüccarlar Bitcoin fiyatında yükseliş eğilimi gösteriyorlar ve küçük bir marj da yok.

Zaman dilimini genişleterek, iyimserlik sadece artar. Mart sonunda sona eren çağrı sözleşmeleri, yani 27 Mart 2020, 68.4 BTC hacmiyle 11.000 dolar olarak fiyatlandırılır.

İlginç olan, 350'ye yakın sözleşmelerin büyük bir kısmının Mayıs 2020'nin yarılanmasından sonra büyük bir yüksek fiyatla fiyatlandırılması. İlk olarak, 26 Haziran 2020'de sona eren 125 BTC çağrı seçeneği, basın zamanında fiyat üzerinden yüzde 276 prim olan 32.000 dolar olarak fiyatlandırıldı. Iyimserliği bastırmak, başka bir 222 BTC çağrı seçeneği sözleşmeleri seti 22.000 $ fiyatı ile ticarete konu durumunda.

Satın alma hakkının sahibi tarafından uygulanıp uygulanmadığına veya fiyatın atlama gemisine ödenip ödenmediğine bakılmaksızın, özellikle blok ödüllerindeki düşüşten sonra iyimserlik kesinlikle yüksek.

Ethereum cephesinde benzer seçenekler-iyimserlik bulunmuyor. Altcoin ticareti, fiyat ve likidite cephesinde, büyük bir rallinin tadını çıkararak, 219 $ ile, opsiyon tüccarları çok yükselmiyor.

Sıcak işlem gören tüm opsiyon sözleşmeleri önümüzdeki iki ila üç hafta içinde bir süre sonu ile işaretlenirken, fiyat 320 $ 'dan yüksek değildir, Ethereum’un yazım sırasında değerinden yüzde 45 daha yüksek olsa da, altcoin'in fiyat birkaç hafta önceydi.

Daha kısa bir zaman diliminde, bu haftanın sonunda sona erecek olan sözleşmeler, yani 6 Mart 2020, 250 $ 'lık bir fiyat ve Deribit'te 573 ETH tutarında işlem görüyor. Hacim merdivenden aşağıya doğru, Mart ayının sonunda işlem gören sözleşmeler de benzer bir fiyatla kapatılır.

Deribit'in günlük Ether opsiyon sözleşmelerine izin verdiği göz önüne alındığında, 158 sözleşme 2 Mart'ta yarın 236 dolardan işlem görüyor ve bu hala fiyat artışını gösteriyor.

 Bununla birlikte, zaman ve piyasa kapitalizasyonu genişletildiğinde, opsiyon tüccarlarının bakış açısından Bitcoin, aya yakın gelmeye hazırlanıyor ve daha da fazlası, yarılanma, Ethereum için çok fazla yükseklik anlamına gelmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ