Son 30 gün içinde Bitcoin (BTC) değerinin yaklaşık %10 oranında düştüğünü gördü ki bu da yatırımcılar için endişe verici bir eğilim.

Son 30 gün içinde Bitcoin (BTC) değerinin yaklaşık %10 oranında düştüğünü gördü ki bu da yatırımcılar için endişe verici bir eğilim. Birkaç yükseliş ölçütüne rağmen, piyasadaki genel hava BTC'nin performansına ilişkin düşüş yönünde seyretmeye devam etti. Ağustos ayı, Bitcoin için korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) ve olumsuz duygularla karakterize edilen zorlu bir ay oldu ve geçtiğimiz ay değerinde %10'luk bir düşüşe yol açtı.

FUD Büyük Beliriyor

Santiment'in analizi, Ağustos ayında "boğa tuzağı" gibi terimlerin yaygınlığını vurguladı. Özellikle, bu terimden bahsedilmesindeki en büyük dört artış, piyasadaki düşüşlerle aynı zamana denk geldi. Bu durum, olumsuz duygu ve korkunun BTC'nin ay boyunca gösterdiği performansta önemli bir rol oynadığını gösteriyor.

Ağustos'un Rollercoaster Sürüşü

Ağustos ayında hakim olan düşüş eğilimine rağmen, Bitcoin günlük aktif adresler açısından güçlü bir varlık göstermeyi başardı. Günlük olarak yaklaşık 957.000 benzersiz adres BTC ağıyla etkileşime girdi. Bu yüksek kullanım seviyesi, birden fazla fiyat düzeltmesinin yaşandığı bir piyasada olumlu bir sinyal verdi.

Balina ve Köpekbalığı Etkinliği

Ağustos ayının bir diğer kayda değer ölçütü de 10 ila 10.000 BTC tutan Bitcoin balina ve köpekbalığı cüzdanlarının faaliyetleriydi. Bu büyük cüzdan sahipleri Ağustos ayının sadece son iki haftasında, 687 milyon dolar değerinde 26.299 BTC'ye eşdeğer mevcut toplam Bitcoin'in %0,1'ini daha biriktirdi.

Eylül Ayında Neler Olacak?

Ağustos ayı önemli miktarda balina birikimine sahne olsa da, bunun piyasa üzerindeki etkisi belirsizliğini koruyor. Eylül ayının başlangıcı, fiyat grafiği kırmızı göstermeye devam ettiği için BTC için fazla bir rahatlama getirmedi. CoinMarketCap'e göre, BTC son 24 saatte %4'ten fazla düşüş yaşadı ve 506 milyar doları aşan piyasa değeriyle 26.020,85 dolardan işlem gördü.

Kasvetli başlangıca rağmen, birkaç ölçüm bir umut ışığı sundu. BTC'nin döviz rezervi düşüşteydi ve bu da satış baskısının azaldığını gösteriyordu. aSORP, daha fazla yatırımcının zararına satış yaptığını ve bunun da piyasanın dibe vurduğunun potansiyel bir işareti olduğunu gösterdi.

Ayrıca, BTC'nin ikili CDD'si yeşil renkteydi ve bu da son yedi gün içinde uzun vadeli sahiplerin ortalamadan daha düşük hareket ettiğini gösteriyordu. Ancak, BTC'nin günlük grafiğine daha yakından bakıldığında endişeler arttı. Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr kaldı ve mevcut fiyat eğiliminin devam edebileceğini gösterdi. MACD olası bir ayı geçişine işaret etti ve Denge Hacmi (OBV) düşük kalarak satıcıların lehine oldu.

Eylül ayı yaklaşırken kripto para piyasası, zorlu bir Ağustos ayının ardından yükselişin tersine döneceğine dair işaretler umuduyla Bitcoin'in performansını yakından izleyecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ