Dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin, Cuma günü düşüşünü sürdürdü.

Dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin, Cuma günü düşüşünü sürdürdü . Eylül ayından bu yana görülmeyen seviyelere 42.000 doların altına düştü.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, %4,9 kadar azalarak 41,008$'a düştü ve 10 Kasım'a ulaşan 69.000$'a yakın rekorundan yaklaşık %40'lık bir düşüşe işaret etti. İkinci en büyük kripto para birimi ethereumu da %8.3'e kadar düştü. 30 Eylül'den bu yana en düşük seviye. Bitcoin 2021'de yaklaşık %60 değer kazandı ve kurumsal benimseme, enflasyon koruması ve yatırım çeşitlendirmesini içeren bir anlatıda diğer varlık sınıflarından daha iyi performans gösterdi.

 

Küresel Kripto Piyasası Düşüş Eğilimini Sürdürüyor

Coinmarketcap verilerine göre, küresel kripto piyasası değeri şu anda yüzde 1,34 kayıpla 2,04 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. İşlem hacmi %12.86 düşüşle 102.52 milyar$'a geriledi, bu da boğaların nefes aldığını ve düşüşte satın almak için acelesi olmadığını gösterebilir. Bu arada Airbnb CEO'su Brian Chesky, bir tweet'e yanıt olarak gelecekte kripto ödemelerini kabul etmeye başlayabileceklerini ima etti. Ayrıca golfçü Matt Wallace, bir tweet'te Elon Musk'ın uydu internet şirketi Starlink ile Dogecoin Vakfı arasında bir tür işbirliği olduğunu ima etti.

Nasdaq Ayrıca Bu Hafta Şubat 2021'den Bu Yana En Düşük Seviyesine Geriledi

Daha önce bildirildiği gibi, Nasdaq, Fed tutanaklarının ABD'li politika yapıcıların Aralık toplantısında bankanın bilançosunu düşürmeyi tartıştıklarını ve tahvillerini bitirmeyi hızlandırmaya karar verdiklerini göstermesinin ardından, Şubat ayından bu yana en büyük bir günlük yüzde düşüşünde bir gecede %3'ten fazla düştü. satın alma programı Perşembe günü, Asya'daki hisse senedi piyasaları da satılırken, ABD Hazine getirileri yükseldi. Piyasa değerinde dünyanın ikinci lider kripto para birimi Ethereum da Çarşamba günü %5,2 kaybetti ve Ekim ayından bu yana en düşük seviyesine dokunarak hafifçe 3.460$'a geri döndü. Kripto analistleri ayrıca, başlangıçta artan yakıt fiyatlarının tetiklediği Kazakistan'daki hükümet karşıtı protestoların Bitcoin ağını etkileyip etkilemeyeceğini de izliyorlardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ