Bitcoin (BTC), yorumcular Federal Rezerv'in faiz indiriminin “tatbikat olmadığının” farkına varkınca bir kez daha kazanç elde edemedi.

Bitcoin Fed’in Faiz İndirimine Rağmen Toparlanamadı

Bitcoin (BTC), yorumcular Federal Rezerv'in faiz indiriminin “tatbikat olmadığının” farkına varkınca bir kez daha kazanç elde edemedi.

ABD merkez bankası Pazar günü faiz oranlarını sıfıra indirdikten sonra, BTC / USD kısa bir süre toplandı, ancak Pazartesi günü geleneksel piyasalardaki bir panik ticareti seansı ile aynı seviyeye düştü.

BTC, borsalar % 7 düştü

24 saatlik en yüksek seviyeler 5,900 $ 'ın kısa bir süre sonra 1.000 $' ın altındaki mevcut düşük seviyelere yol açtı.

Hisse senetleri genel olarak Asya, Avrupa ve Londra'daki açılış çanlarında battı ve koronavirüs endişeleri arttıkça % 7'lik kayıplar yaygındı.

İngiltere'nin FTSE 100'ü, 2011'den bu yana ilk kez 5.000 puanın altına düştü ve havayolu EasyJet gibi şirketler hisse değerlerinin % 30'unu kaybetti.

Bununla birlikte, Bitcoin analistleri için, daha dikkatli olunması gereken Fed'e tepki eksikliği oldu. "Eşi görülmemiş" hareketine rağmen, piyasalar faiz indirimleri veya ekonomiye büyük miktarda nakit enjeksiyonu konusunda iyimser görünmüyordu.

“Fed son kez acil bir faiz indirimi yaptığında 2008 mali krizi sırasındaydı. Son iki hafta boyunca, toplamda % 1,5 olan ve bizi % 0 faiz oranlarına getiren iki ayrı acil durum indirimi yaptılar. ”Morgan Creek Dijital kurucu ortağı Anthony Pompliano Twitter'da özetledi.

 "Bu bir tatbikat değil. Bunlar Fed'in eşi benzeri görülmemiş eylemleridir.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ