Galaxy Digital CEO'su, bireyler için Bitcoin alım satım hizmetleri sunduğu için Fidelity ile çalışan şirketini ima ediyor.

Bitcoin: Fidelity İle BTC İçin Şimdiye Kadarki En Büyük Şey

Galaxy Digital CEO'su, bireyler için Bitcoin alım satım hizmetleri sunduğu için Fidelity ile çalışan şirketini ima ediyor. Ona göre, Blackrock'un kripto alanına son girişi, daha geleneksel yatırım firmalarının alana katılmasını sağlayacak “anıtsal bir şeydi”.

The Wallstreet Journal tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, Fidelity Investments'ın aracılık platformunda bireysel yatırımcılar için Bitcoin alım satım hizmetleri başlatmayı düşündüğü bildiriliyor.

Firma henüz haberi doğrulamasa da ismini vermeyi reddeden güvenilir kaynaklar söz konusu planları ortaya çıkardı. Bu iddialar, Pazartesi günü Fidelity'nin firmasına katılmayı planladığını ima eden Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz tarafından daha da desteklendi.

Novogratz Pazartesi günü SALT Konferansı'nda yaptığı açıklamada, "Bir kuş bana kulağımda küçük bir kuş olan Fidelity'nin perakende müşterilerini yeterince yakında kriptoya kaydıracağını söyledi" dedi. "Umarım o kuş haklıdır. Dolayısıyla bu kurumsal yürüyüşü görüyoruz.”

Ona göre, Blackrock'un kripto alanına son girişi, daha geleneksel yatırım şirketlerinin ekosisteme girdiğini görecek “anıtsal” bir şeydi.

Fidelity, 2018'de kurumsal yatırımcılar ve riskten korunma fonları için bir Bitcoin alım satım ürünü piyasaya sürdüğünden beri, 43 milyondan fazla müşterisine daha fazla kripto hizmeti sağlama planlarına odaklandı. Ancak firma, ABD mali düzenlemelerinin bahçe duvarlı yapısı nedeniyle yalnızca kripto ile ilgili belirli paketler sunmakla sınırlı kaldı. 2020'de firma, zengin müşterilerini hedef alan ilk kripto fonunu başlattı. Bu yılın başlarında şirket, çalışanların veya kullanıcıların Microstrategy'deki emeklilik planlarına Bitcoin'i dahil etmelerini sağlayan bir 401 (k) ürünü piyasaya sürdü.

Bununla birlikte, uzmanlara göre Fidelity'nin potansiyel olarak aracılık müşterilerinin hesaplarında kripto tutmasına izin verme hareketi, düzenleyicilerin incelemesini çekecek gibi görünüyor. Temmuz ayında, üç ABD senatörü, Fidelity'nin 401(k) ürününü tanıtma hareketini "son derece rahatsız edici" olarak nitelendirerek kınadı.

“Finans dünyasının önde gelen isimlerinden birinin, tutarlı katkılarla tanımlanan emeklilik tasarruf araçları olması gereken 401(k) planlarında böylesine değişken, likit olmayan ve spekülatif bir varlığın kullanımını onaylaması yanlış görünüyor. ve zaman içinde istikrarlı getiriler.” Senatörler Richard Durbin, Elizabeth Warren ve Tina Smith o sırada belirtmişlerdi. ABD Çalışma Bakanlığı ayrıca, şirketin 401(K)'si ile ilgili endişelerini dile getirerek, gelişmekte olan sektöre yapılan yatırımları çevreleyen yasal netlik eksikliğini dile getirdi.

İddialara yanıt olarak Fidelity, Bitcoin teklifinin “şirketin, yatırımcı segmentlerinde dijital varlıklara yönelik sürekli artan talebin ortasında dijital varlık tekliflerini geliştirmeye ve genişletmeye devam eden taahhüdünü” temsil ettiğini belirtti. Ayrıca, sekretenin gelecekte finans sektörünün büyük bir bölümünü temsil edeceğine inandığını ve düzenlemelerin izin verdiği ölçüde yeni ürünleri piyasaya sürmeye devam edeceğini öne sürdüğünü kaydetti.

Bununla birlikte, her şey yolunda giderse, Fidelity'nin yeni Bitcoin ticaret ürünü, kripto endüstrisinde bir gelgit değişimi başlatabilir ve daha fazla firmayı bireylere odaklanan kripto yatırımlarını benimsemeye teşvik edebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ