Bitcoin'in zor günleri. Birincil kripto para birimi son dört gün içinde değerinin % 40'ını kaybetmişti.

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC’nin 3 Günlük Konsolidasyonu Çok Yakın Zamanda Büyük Bir Hareketle Sona Erecek

Bitcoin'in zor günleri. Birincil kripto para birimi son dört gün içinde değerinin % 40'ını kaybetmişti.

Bitcoin'in fiyatının küresel borsalar ile olumlu bir şekilde ilişkili olması, ortaya çıkan koronavirüs finansal krizinde Bitcoin fiyatının patladığını görmek için sabırsızlıkla bekleyen kripto topluluğunda birçok kişiye sürpriz olmuştu. Sonuçta, Bitcoin 2008'in son mali krizinden sonra alternatif para olarak doğdu.

Perşembe ve Cuma (AB gece) arasında gece boyunca meydana gelen anormal davranış, listelerde çok fazla düzensizliğe neden olmuştu. Bununla birlikte, o zamandan beri, daha düşük zaman aralıklarında kalıplar yeniden oluşmaya başlamıştı.

Genel olarak, Bitcoin, aşağıdaki 4 saatlik grafikte görülebileceği gibi, simetrik bir üçgen içinde birleşiyor. Önümüzdeki 12-24 saat içinde bir sonraki kısa vadeli yön hakkında bir karar bekleniyor.

Yukarıda belirtildiği gibi Bitcoin ve küresel pazarlar arasındaki korelasyonu varsayarsak, bu Wall Street vadeli işlemlerinin Pazartesi günkü ticaret oturumundan önce açılacağı ve Bitcoin'in buna göre hareket etmesi muhtemel bir zaman dilimi.

Toplam Piyasa Değeri: 151 milyar dolar

Bitcoin Piyasa Değeri: 96 milyar dolar

BTC Egemenlik Endeksi:% 63.8

İzlenecek Temel Seviyeler ve Sonraki Olası Hedefler

- Destek / Direnç seviyeleri: Yukarıda belirtildiği gibi, 4 saatlik grafikteki simetrik üçgen her iki yönde de kırıldığında Bitcoin için bir sonraki kısa vadeli yöne karar vermesi muhtemeldir.

Aşağı yönde bir kırılma durumunda, ilk destek seviyesinin 5000 dolarlık kriter olmasını bekleyebiliriz. Daha aşağıda 4700-4800 dolar yatıyor. Altta, bir sonraki önemli seviyeden önce 4200 $ (eski direnç, 2019'un başından itibaren destek seviyesi döndü), 4000 $ fiyat bölgesi ve 3700 $ (haftalık düşük) öncesinde fazla destek yok.

Bir yükseliş patlaması durumunda, ilk direnç seviyesi 5500 $ fiyat bölgesi (Haziran 2019 boğa koşusundan % 78.6 Fib geri çekilme seviyesi), bir sonraki direnç 5700 $ destekli direnç seviyesi. Dahası, 6000 $, 6300 $, daha sonra 6500 $ (2019 sonundan düşük) direnç seviyeleri yatmaktadır.

- RSI Göstergesi: RSI, Şubat 2020'nin başında oluşmaya başlayan inen kama deseninin içindedir. Bu satırları yazarken, momentum göstergesi kamanın üst sınırını direnç olarak test etmektedir. Bir kırılma, Bitcoin için kısa vadeli bir boğa işareti olacak ve muhtemelen üçgenin kırılmasıyla ilişkili olacaktır.

 - İşlem hacmi: Son satışların ardından büyük miktarlarda hacim geldi. Satıcılar piyasayı kontrol ettiği için bu boğalar için iyi görünmüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ