Bitcoin (BTC) fiyatı hala fiyat aralığına bağlı ve traderlar bir sonraki yönlü hareket hakkında fikir verebilecek işaretler arıyorlar.

Bitcoin (BTC) fiyatı hala fiyat aralığına bağlı ve traderlar bir sonraki yönlü hareket hakkında fikir verebilecek işaretler arıyorlar. Analitik kaynağı LookIntoBitcoin'in yaratıcısı Philip Swift, 9 Temmuz'da Puell Multiple'in tarihte yalnızca beşinci kez "bu haftanın yeşil bölgesinden" geri döndüğünü belirtti. Swift, gösterge yükselmeye devam ederse, Bitcoin fiyatının onu daha yüksek izleyebileceğini söyledi.

Bitcoin için bir başka olumlu görünüm, Bitcoin fiyatının, tarihteki en büyük olumsuz sapma olan stok akış modeli tarafından öngörülen hedef fiyatın yaklaşık %59 altında işlem gördüğünü vurgulayan Moskovski Capital'in baş yatırım yetkilisi Lex Moskovski'den geldi. Moskovski, bunun modele inanan traderlar için "büyük bir satın alma fırsatı" olabileceğini söyledi.

Öte yandan bir finansal hizmetler şirketi olan Capital International, iş zekası firmasının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na yaptığı başvurulara göre 2021'in ikinci çeyreğinde 953.242 MicroStrategy hissesi satın aldı.

Büyük Bitcoin holdingi nedeniyle MicroStrategy'nin hisse senedi fiyatı büyük ölçüde Bitcoin'in yörüngesini takip ediyor. Bu nedenle Capital International tarafından yapılan satın alma, kurumsal yatırımcıların Bitcoin'de yükseliş hareketi için pozisyon almaya başlamış olabileceğini gösteriyor.

Ancak, herkes bu kadar iyimser değil. Guggenheim yöneticisi Scott Minerd, 10.000 dolara bir düşüş öngördüğü için Bitcoin hakkında son derece düşüş eğiliminde.

BTC/USDT Fiyat Analizi

Bitcoin, son birkaç gündür 31.000 ile 36.670 dolar arasında dar bir aralıkta işlem görüyor, bu da traderların bir sonraki yönlü hareket konusunda kararsız olduğunu gösteriyor. Genellikle, dar bir aralıktan kopma, keskin bir hareketle sonuçlanır.

Her iki hareketli ortalama da kademeli olarak düzleşiyor ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın işlem görüyor, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 36.670 doların üzerine çıkarsa, bu ilk güç işareti olacak.

BTC/USDT çifti daha sonra 41.330 dolara ve ardından ayıların sert bir direnç oluşturması muhtemel olduğu 42.451.67 dolara yükselebilir. Bu direncin kırılması, yeni bir yükseliş trendinin olası başlangıcını gösterecektir.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten 36.670$'a düşerse, ayılar pariteyi 31.000$'a ve ardından 28.000$'a çekmeye çalışacak. Bu destek bölgesinin altında bir kırılma, düşüş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracaktır.

4 saatlik grafik, bir kırılmayla tamamlanacak ve 32.268 doların altında kapanacak bir alçalan üçgen deseninin oluşumunu gösteriyor. Bu olursa, 31.000 doların altında bir kırılma olasılığı artar.

Aksine, boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, düşüş kurulumunu geçersiz kılacaktır. Negatif bir modelin başarısızlığı, bir çöküş beklentisiyle satış yapan agresif ayıları tuzağa düşürdüğü için yükseliş işaretidir. Parite daha sonra 36,670 dolara yükselebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ