Bitcoin, 27 Temmuz'da 10.500 $ 'ın üzerinde kapandığında ve genellikle fiyat bu tür tersine dönme modellerinin kırılma seviyelerini yeniden test ettiğinde bir yükseliş ters baş ve omuzlar modelini tamamladı.

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Yeni Kırılmaların Eşiğinde

Bitcoin, 27 Temmuz'da 10.500 $ 'ın üzerinde kapandığında ve genellikle fiyat bu tür tersine dönme modellerinin kırılma seviyelerini yeniden test ettiğinde bir yükseliş ters baş ve omuzlar modelini tamamladı.

İdeal koşullarda, fiyat ters H&S modelinin boyun çizgisinin altına düşmemelidir, ancak alım satım ideal olmaktan başka bir şey değildir.

Ayılar, 3 Eylül'de BTC / USD paritesini boyun çizgisinin altına çekmesine rağmen, çok fazla satış yapılmadı, bu da boğaların daha düşük seviyelerden satın aldığını gösteriyor. Ancak, fiyat 10.500 $ seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştığında bu satın alma kurur.

Bu nedenle parite şu anda 9,835 - 10,625 $ aralığında sıkışmış durumda. Ayılar 8 Eylül'de fiyatı aralığın altına çekemedikten sonra, boğalar bugün fiyatı genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı ancak başarısız oldu.

20 günlük üssel hareketli ortalama (10.719 $), aralığın direncinin hemen üstünde, bu nedenle, ayılar onu agresif bir şekilde savunacak.

Bununla birlikte, boğalar pariteyi 20 günlük EMA'nın üzerine çıkarabilir ve üç gün boyunca daha yüksek seviyeleri koruyabilirse, düzeltmenin bittiğini gösterecektir. Bu, 12.460 $'lık bir yeniden teste neden olabilir ve bu direnç aşılırsa, yükselişin devam etmesi muhtemeldir.

Parite kırılırsa ve 9,835 $ desteğinin altında kalırsa, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

4 saatlik grafik, ayıların agresif bir şekilde 10.625 dolarlık direnci savunduğunu gösteriyor, ancak fiyatı 10.200 dolarlık desteğin altına çekemezlerse, boğalar bir kez daha aralığın genel direncini temizlemeye çalışacak.

Başarılı olurlarsa, agresif tüccarların devreye girmesi muhtemeldir, bu da 11.400 $ ve muhtemelen 12.000 $'a hızlı bir hareketle sonuçlanabilir.

Bu varsayımın aksine, eğer ayılar fiyatı 10.200 $ desteğinin altına çekerse, 10.000 $'a ve ardından 9.835 $'a fiyatın gerilemesi mümkündür.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ