İki gün önce, Bitcoin 6000 dolar seviyesine yaklaşırken, büyük bir fiyat hareketinin olacağını tahmin etmiştik.

İki gün önce, Bitcoin 6000 dolar seviyesine yaklaşırken, büyük bir fiyat hareketinin olacağını tahmin etmiştik.

Aşağıdaki 4 saatlik grafiğe baktığımızda, Bitcoin'in söz konusu 4 saatlik MA-50 hattında (~ 5700 $, pembe işaretli) destek bulduğunu ve başka bir Fed'in açıklamasını takiben kısa vadeli azalan trendin üzerine çıktığını görebiliyoruz.


İki gün öncesindeki aynı fiyat analizinde, balinalar tarafından Bitcoin'in birikim sürecini 6 bin dolar seviyesine kadar kanıtlamış olabilecek 4 saatlik grafikte yükselişten de bahsettik.

Patlama Fed'in bildirimi sonrasında Bitcoin fiyatını sadece bir saat içinde % 13'e yükseltti. Reddedildikten sonra 6400 dolarlık kritik destek güzel bir şekilde korundu. Bu satırları yazarken, Bitcoin son 24 saat içinde % 12 artarken, S&P 500 Pazartesi günkü işlem gününü% 3 oranında tamamladı.

Bitcoin'in düştüğüne inanan artan kripto etkileyicilerine rağmen, birincil kripto para birimi, koronavirüs krizindeki çoğu küresel endeksten daha sağlıklı görünüyor. Bitcoin, tıpkı 2008 mali krizindeki Altın gibi, kendi başına durmaya başlayarak, piyasalarla olan pozitif korelasyondan yavaşça kurtuluyor.

İzlenecek Temel Seviyeler ve Sonraki Olası Hedefler

- Destek / Direnç seviyeleri: Aşağıdaki 4 saatlik tabloya baktığımızda, Bitcoin'in ertesi gün veya iki gün boyunca zirvesine ulaşması gereken simetrik bir üçgen oluşturduğunu görebiliriz. Bir kırılma, BTC için gelecekteki kısa vadeli yönü gösterecektir.

Şu an itibariyle, Bitcoin fiyatı üçgenin üst sınırına yaklaşıyor. Azalan trend çizgisi, bir sonraki önemli direnç seviyesi ile birlikte 6800 $ - 6900 $ arasında yer alıyor.

Bir kopuş olması durumunda, bir sonraki direnç seviyesinin 6800 $ olması ve ardından 7000 $ 'lık bir kriter ve Perşembe gününden itibaren Golden Fib seviyesi olan 7140 $ - 7200 $ arasındaki en yüksek seviye olması bekleniyor. Üstte 7400 dolar ve 7700 dolar yatıyor.

Aşağıdan, ilk destek seviyesi 6600 dolar ve ardından 6400 dolar fiyat bölgesi. Ayrıca aşağıda 6000 $ 'lık bir kıyaslama yatıyor, ardından yukarıda belirtilen 4 saatlik MA-50'yi 5850 $' da takip eder.

- RSI Göstergesi: İki gün önceki son Bitcoin fiyat analizimizde belirtildiği gibi, yükseliş eğilimi iyi sonuç verdi. Bitcoin 6 bin dolar civarında toplandı.

Şu an itibariyle, RSI 46-50'lik kritik direnç seviyesine bakmaktadır. Her şey Bitcoin için boğa gibi görünüyor, ancak RSI, yukarı doğru devam etmek için 50 seviyenin üzerinde daha yüksek bir yüksek oluşturmak zorunda kalacak.

Yukarıdakilere rağmen, Stokastik RSI osilatörü aşırı alım bölgesinde bir geçiş yapmak üzeredir ve bu da kısa sürede düzeltmeye yol açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ