Son iki gün içinde, Bitcoin (BTC) fiyatı aynı 9200 - 9500 $ ticaret alanını korudu ve bu da fiyat hareketini oldukça uzun bir süre izledi.

Son iki gün içinde, Bitcoin (BTC) fiyatı aynı 9200 - 9500 $ ticaret alanını korudu ve bu da fiyat hareketini oldukça uzun bir süre izledi.

Bitcoin oynaklığıyla bilinir ve uzun süre tek bir yerde kalma veya günler için % 3-4 gibi dar bir alanda ticaret yapma eğiliminde değildir.


Bitcoin fiyatı neredeyse bir ay boyunca dev bir simetrik üçgen oluşturuyor. Bu üçgen tepe noktasının önümüzdeki hafta bekleniyor; ancak, herhangi bir zamanda, genellikle apeksin kendisinden önce bir kırılma meydana gelebilir.

Sıradaki ne?

Simetrik üçgenlerin her iki şekilde de kırılma şansı vardır. Bununla birlikte, Bitcoin'in şimdi geçen hafta boyunca Bitcoin için zorlu bir direnç olan 9400 dolar işareti ile birlikte üçgenin en üst açısına karşı direnç olarak karşı karşıya olduğunu unutmamalıyız.

4 saatlik RSI'ya baktığımızda gizli bir düşüş sapması belirleyebiliriz, oysa RSI göstergesi daha yüksek seviyelere inerken fiyat düşük seviyelerden geçiyor. Bu, yaklaşan bir düşüş hareketine işaret edebilir.

 Akılda tutulması gereken bir başka şey de Bitcoin fiyatı ile pazarlar arasındaki korelasyon. Bitcoin, Wall Street vadeli işlemlerinin (Pazar öğleden sonra ABD saati) nasıl açılacağını ve buna göre nasıl hareket edeceğini görmek için bekliyor olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ