Bitcoin Fiyat Analizi ve Bazı Bilgiler

Bir zamanlarda hatırlıyorum Bitcoin çok yükselecek demişlerdi, acaba alsak mı ? almasak mı ? hep tereddüt içersinde kaldık.

Peki bitcoin nedir kısaca tanımı : Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından geliştirilmiş, herhangi bir üçüncü parti hizmetine gerek kalmadan, eşler arasında para transferini mümkün kılan bir elektronik para sistemidir. Daha önceki dijital para girişimlerinden farklı olarak, Bitcoin’de eşler arası ağ aracılığıyla işlemler onaylanır ve bu sayede mükerrer (tekrarlı) harcamaların önüne geçilmiş olur.

İlk zamanlar zaten deep web ortamında kullanıldı peki neden ?

Çünkü takip edilmesi yoktu ne kadar kimliği belirsiz para transferi o kadar insanlar arasında güvensizlik. Takip edilmesi olmadığı içinde deep webteki kullanıcılar bunları kullandı ve yavaştan değer kazandı zaten o zamanlar deep webte fazla bilinmiyordu.

Bazıları 'bu ilerde değerlenir ' diyerek yatırımlarını Bitcoine yatırmışlardır . Ve hala bozdurmayanlar varsa eğer başarılı olmuştur ve isimlerini biliyoruzdur demektir.

Geçenlerde zaten 12 bin TL ye ulaşan, bitcoin yatırımcısını mutlu etmişti ve bazıları bozdurmuştur.

Bide bu bitcoinin madencilik tarafı var. Madencilik kurulan mining sistemlerinde kullanılan güçlü ekran kartıları ile bitcoin işlemleri yaparak kazanılmakta fazla internet kullanılmadan ve gücünü ekran kartlarından alan bir sistemdir kısacası.

Peki bu ekran kartları nelerdir: 

Yabancı piyasalarda şu anda AMD RX 580 model grafik kartı tükenmiş durumda. AMD, madencilik için toplanan bilgisayarlarda NVIDIA’dan daha üst liglerde oynayabiliyor. Bu nedenle AMD kartlar madencilik yapanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Ancak son zamanlarda bu para birimlerinde yaşanan artış sebebiyle daha çok kişi madencilik piyasasına girmeye çalışıyor. Üst seviye ekran kartlarında stok sıkıntısı yaşanması sebebiyle sadece iyi bir şekilde oyun oynamak isteyen kullanıcılar mağdur oluyor. Bu nedenle hem AMD hem de NVIDIA, maden çiftliği (mining farm) amacıyla toplanan bilgisayarlar için özel GPU’ya sahip kartlar üretecek.

Oyuncular isyanda peki neden çünkü ekran kartlarını bir çok madenci tüketmiş durumda oyuncular için farklı madenciler için farklı olması gerekirdi. Özel kartlar daha iyi satış strateji sağlardı.

Makalemi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ