Bitcoin'deki uzun vadeli eğilim, 200 günlük basit hareketli ortalama (9.448 $) yükselirken yükseliş eğilimindedir.

Bitcoin Fiyat Analizi: Yön Nereye?

Bitcoin'deki uzun vadeli eğilim, 200 günlük basit hareketli ortalama (9.448 $) yükselirken yükseliş eğilimindedir. Bununla birlikte, kısa vadede, sabit 20 günlük üstel hareketli ortalama (10.682 $) ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

BTC / USD kuru şu anda son birkaç gündür 9.835 $ ile 11.178 $ arasında sıkışmış durumda. Bu aralığın üstünde veya altında bir kırılma, trend olan bir hareketi başlatabilir.

Mayıs ve Temmuz ayları arasında parite yaklaşık 80 gün boyunca dar bir aralıkta kalmıştı ve mevcut konsolidasyon yaklaşık 30 günü tamamladı.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Tarih kendini tekerrür ederse, fiyat birkaç gün daha fiyat aralığına bağlı kalabilir. Bu nedenle, traderlar fiyat aralığının üstünde veya altında kırılıncaya kadar sabırlı olmalı.

11.178 $ seviyesindeki bir kırılma, ilk hedefi 12.460 $ olan bir yükseliş başlatabilirken, 9.835 $'ın altında bir kırılma ve 200 günlük SMA, traderlar pozisyonlarını boşaltmak için çıkışa koşarken satışları yoğunlaştırabilir.

4 saatlik grafik, fiyatın büyük bir simetrik üçgen içinde işlem gördüğünü gösteriyor. Üçgenin tabanından tepeye kadar olan mesafenin yarısı ile dörtte üçü arasında bir kırılma güvenilir olarak kabul edilir.

Bu nedenle, boğalar ve ayılar önümüzdeki birkaç gün içinde üçgeni kırmaya çalışabilir. Bununla birlikte, bu durum gerçekleşmezse ve fiyat üçgenin zirvesine ulaşırsa, o zaman desen geçersiz sayılacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ