Birkaç hafta önce, herkes Bitcoin'in astronomik fiyat artışından memnun kaldı. Web sitelerinin birçoğu, yükselişi Xi Jinping'in blok zinciri benimsemesi hakkındaki sözlerine bağladı.

Bitcoin Fiyat Eyleminde Alternatif Teoriler

Birkaç hafta önce, herkes Bitcoin'in astronomik fiyat artışından memnun kaldı. Web sitelerinin birçoğu, yükselişi Xi Jinping'in blok zinciri benimsemesi hakkındaki sözlerine bağladı. Bununla birlikte, bağımsız uzmanlar, Tether fiyat sapmasının düşüş eğilimi nedeniyle bir süre kesintiye uğraması nedeniyle kripto para birimlerinin büyük bir pompa aldığını iddia ediyor. Tether hakkında bir dizi olumsuz haberden sonra, birçok tüccar varlığı satıyordu. O zamanlar 1 USDT 97-98 sente satılmıştı.

Bu kez, Tether’in 1 USDT başına 1.05 USD fiyatı tam tersini yaptı - S&P 500 yatırımcılarına ve perakende sahiplerine yardımcı oldu. Neden böyle? Librehash araştırmacısı James Edwards'a göre:

“Bitcoin yapay olarak devalüe edildi, çünkü borsalar Bitcoin'i USD yerine USDT olarak fiyatlandırdı, ancak yine de Bitcoin'in ham fiyatını USDT'yi öngörmek yerine saf USD olarak gösteriyor.

Bunun etkisi, yatırımcılara, Bitcoin'in USDT'deki fiyatına gerçekten baktıklarında Bitcoin'in ham fiyatına (USD başına) baktıkları izlenimini vermesidir. ”

Tüccarlar ana akım bir kripto varlığı ne kadar çok satarsa, fiyatı o kadar az olur, diğer varlıkların küresel ölçekte maliyeti o kadar artar. Tüccarlar stableoinlere doğru koşarken, fiyat sonunda pimi kırar (tipik olarak birkaç saat). Bu, tüm piyasalar birbirine bağlı olduğu için diğer varlıkların olduğundan daha kötü görünmesini sağlar.

Domino etkisi gittikçe daha fazla insanın bitcoinlerini satmasını sağlıyor. Son kripto ayı koşusu sırasında sadece USDT'nin değil, aynı zamanda üç veya dört diğer stabilcoinin yükseliş eğilimi yaşadığını ve peg'in standart değerini kırdığını belirtmek gerekir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ