CME Group, Bitcoin

Satoshi Nakamoto'nun Bitcoin raporunun yıl dönümünde Bitcoin'in fiyatı, CME Group'un 14 Kasım 2017'de Bitcoin vadeli işlemleri başlatacağı haberlerine dayanarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Futures'ler (alım-satım kağıtları) veya türevleri genelde risklerle olan ilişkileriyle anlaşılmaktadır. Bunlar, sözleşme ile sabit bir fiyata sabitlenmeye dayalı olarak gelecekte alınacak veya satılacak olan yatırım ürünleridir. Futures'ları sabit bir fiyattan almak, yatırımcıların fiyat dalgalanması sırasında finansal riskten kaçınmalarını veya kazançlı kalarak kazanmalarını sağlar.

Çoğu vadeli işlemler gibi, CME'nin Bitcoin vadeli işlemleri CME CF Bitcoin Referans Oranı'na (BBR) dayandırılarak nakit olarak ödenecek. CME'ye göre; BRR standart bir referans oranıdır . Bitcoin spot fiyat endeksi ile birlikte CME CF, Bitcoin Gerçek Zamanlı Endeksi (BRTI) bitcoin ticaretinin profesyonelleşmenizi hızlandıracaktır.

Kripto para birimlerini araştıran diğer finansal kuruluşların çoğu gibi CME, Grup Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Terry Duffy'nin söylediği gibi; hem müşterinin çıkarlarını karşılamak gemde blokchain teknolojisinin "şeffaflık, fiyat bulguları ve risk aktarma yetenekleri" testlerinin getirilerini araştırmak için Bitcoin vadeli işlemlerini başlatıyor.

BRR ve BRTI , dünya genelinde bitcoin için tutarlı ve güvenilir fiyat referansları haline gelen iki araçtır. BRR, 2016 yılı Kasım ayından beri CME ve Crypto Facilities Ltd. tarafından hesaplanmış ve yayınlanmıştır. IOSCO Mali Ölçüt Prensipleri'ne göre tasarlanan BRR, Bitstamp, GDAX, itBit, Kraken ve benzeri bitcoin alım satımlarından veri derleyip hesaplayarak fiyatı belirler.

Bitcoinin vadeli işlem ürünlerinin piyasaya sürülmesinin sonuçları çok kapsamlıdır. Hem ana ağın benimsenmesini hem de fiyat volatilitesinde azaltmayı ifade eder. Bir yatırım ürünü olarak, geleneksel bir yatırımcının hisse senedi portföyüne kolayca girebilir.

Kaynak: https://bitcoinmagazine.com/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ