Bu yılın başlarında, Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki Amerikan megabank JPMorgan Chase'in strateji ekibi, 146.000 $ artı teorik bir hedefin BTC için 2021'in sonunda sürdürülebilir olabileceğini iddia ediyor.

Bitcoin Fiyat Tahminleri Varlık İçin Sürpriz Bir Gelecek Öngörüyor

Bu yılın başlarında, Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki Amerikan megabank JPMorgan Chase'in strateji ekibi, 146.000 $ artı teorik bir hedefin BTC için 2021'in sonunda sürdürülebilir olabileceğini iddia ederek, dijital para biriminin başlıca aday gibi göründüğü anlatısını zorlayarak özellikle daha genç, daha teknoloji meraklısı yatırımcıların tomurcuklanan tabanı için uzun vadeli bir değer deposu olarak altının yerini alıyor.

Benzer bir şekilde, bir yatırım şirketi ve hedge fonu olan Pantera Capital tarafından yayınlanan yeni veriler, JPMorgan'ın BTC'yi çevreleyen düşüncelerini yineliyor ve fiyat hareketinin Stok Akışı modelini yakından takip ettiğini ve böylece dijital varlık değerine olan inancını yeniden teyit ediyor. 1 Ağustos'a kadar 115.000 dolarlık bir fiyat söz konusu

PlanB tarafından geliştirilen S2F modeli, yaklaşık dört yılda bir gerçekleşen BTC yarılanma olaylarına ve bunların her döngüden yaklaşık altı ay sonra para biriminin değerini artırmada nasıl doğrudan bir rol oynadıklarına bakar. Bu bağlamda, önceki üç yarılanmanın her birini takiben Bitcoin'in dikkate değer bir büyüme gösterdiğini görebiliriz. Örneğin, Mayıs 2020'deki yarılanmanın ardından, 1 BTC'nin fiyatı, yalnızca tam altı ay sonra 15.000 $ eşiğini aşmak için 8.000 $ olarak kaldı.

Raiffeisen Bank da Bitcoin'in yakın gelecekte nereye gidebileceğini belirlemek için yakın tarihli bir raporda S2F modelini kullandı. Şirketin araştırma ekibine göre, bitcoin 100.000 $ sınırının ve hatta 1 milyon $'ın ötesinde fiyat hedeflerine ulaşmak mümkün olabilir. Çalışma, "Gerçek şu ki, 2020'de BTC'nin değeri üç kattan fazla arttı ve ivme hala güçlü kaldı, gelecekte daha fazla kazanımlar bizi şaşırtmamalı".

Kısa vadede BTC için büyük şeyler öngören geleneksel finans dünyasının diğer önde gelen oyuncuları arasında, bu rallinin farklı olduğuna inanan, sınır ötesi ödeme sağlayıcısı Visa'nın kamu politikası direktörü Andy Yee gibi kişiler yer alıyor.

Benzer şekilde, ABD merkezli finans devi Citibank’ın CitiFX Technicals piyasa içgörü ürününün küresel başkanı Thomas Fitzpatrick'in, Aralık ayına kadar Bitcoin'in yaklaşık 318.000 $ 'a kadar ölçekleme potansiyeline sahip olduğunu - internet üzerinden sızdırılan - özel bir raporda yazdığı iddia ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ