Bitcoin, 7.500 dolarlık seviyede güçlü bir dirençele karşılaşırken önde gelen kripto para biriminin fiyatı hızla 7.200 dolara düştü ve bazıları uzun bir düşüş eğiliminin mümkün olduğunu öne sürdü.

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolara Doğru % 40 Zıplamaya Hazır - İşte Nedeni

Ancak bazı analistler BTC'de yükseliş görünümünü koruyorlar.

Tanınmış bir kripto para birimi tüccarı geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in grafiğini analiz etmesinin, son birkaç ay içinde varlığın fiyatının % 40 oranında artabileceğini ima eden önemli bir yükseliş ayrışmasının oluştuğunu belirtti.

Bitcoin 10.000 Dolara Vurmaya Hazır Mı?

Yatırımcı Cold Blooded Shiller geçtiğimiz günlerde Bitcoin'in Renko mum grafiğinin son üç yıldaki fiyat hareketini gösteren aşağıdaki analizini yayınladı.

Grafikte çok az olsa da, yatırımcı BTC'nin tarihinde önceki iki fiyat eylemine dikkat çekti. Bu sırada fiyat, göstergesi ile fiyat arasında yükseliş eğilimi sonrasında sırasıyla % 32 ve % 40 arttı.

Yine aynı ıraksama oluşuyor, bu da BTC'nin yakında % 40'a kadar yükselebileceğini ima ediyor, bu da varlığın fiyatının 10.000 dolar olacağı anlamına geliyor.

Sadece Cold Blooded Shiller'ın işaret ettiği bu ayrışma, Bitcoin'in % 40 daha fazla patlama eşiğinde olduğunu gösteriyor.

Başka Bir Analist

Filb Filb bu yılın başlarında aşağıdaki grafiği yayınladı ve BTC'nin 10.000’a yaklaşmasını ve daha sonra “madencilerin alt menzili” ile etkileşime girmesi için düşük 6.000'lere düşmesini beklediğini gösterdi.

Bazıları bunu o zaman saf bir düşüş hissi olarak gördü, ancak FilbFilb'in tahmininin yaklaşık % 100 doğru olduğu kanıtlandı, Bitcoin'in geçici bir ralliyle 10.000 doları aştığı daha sonra ise bu ayın başlarında 6.000 $ ortalarını düştüğü gözlemlendi.

Grafik şimdi, Bitcoin'in, Mayıs 2020'deki halvşng etkinliğine kadar, yukarı doğru kırılmadan önce 10.000 $'a (mevcut seviyelerin % 40 üzerinde) yükselmesinden önce 7.000 $' lık bir Adam & Eve-esque tabanı oluşturacağını öngörüyor.

Düşüş Trendi Henüz Bitmedi mi?

Cold Blooded Shiller'ın analizi görünüşte bir sıçrama anlamına geliyor olsa da, Bitcoin'i Haziran ayında kurulan 14.000 dolarlık zirveden sonra oluşan ayı trendinden çıkaracak bir sıçrama olmayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ