Bitcoin fiyatının (BTC) mevcut fiyat eğilimi, 1930'da ABD borsalarının fiyat trendini yakından takip ediyor.

Bitcoin Fiyatı 1930

Bitcoin fiyatının (BTC) mevcut fiyat eğilimi, 1930'da ABD borsalarının fiyat trendini yakından takip ediyor.

Bitcoin fiyatının (BTC) şu anki fiyat eğilimi, Ağustos 1929'dan Mart 1933'e kadar Büyük Buhran döneminde ABD borsalarının eğilimini yakından takip ediyor.

Ticarette, bir fraktal, piyasada bir eğilim dönüşümünü gösteren bir şamdan modelini tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Bir kripto para tüccarına göre, 1930'da ABD borsalarındaki eğilim, son haftalardaki bitcoin fiyat trendine oldukça benziyor.

Bitcoin fiyat eğilimi neden daha büyük bir gerileme gösteriyor?

Hızla genişleyen küresel bir salgının ortasında, yüksek riskli varlıklar momentum ve hacim açısından azalmaya başladı.

Yatırımcılar, pandeminin potansiyel uzunluğuna yönelik belirsizlik olarak nakit sağlamak için çılgınca tek hisse senetlerinden, kripto paralardan ve hatta altından dahi çıkıyorlar.

Teknik düzeyde, bitcoin fiyatı 6.950 dolara kadar yükseldi ve direnç alanını hemen reddetti. Reddetme, kripto para piyasasında satış baskısı oluşturarak 6.800 $ ila 7.200 $ aralığında satış siparişlerinde belirgin bir artışa yol açtı.

Bitcoin fiyatı 1930 ortalarında ABD borsalarının fraktalını takip ederse, bazı kripto para tüccarları BTC için 3.000 $ 'ın altına gidebileceğini öngörüyor.

2.500 ila 3.200 $ arasında bir hedef, son birkaç yıl içinde birden fazla tam piyasa döngüsü öngören ünlü bir bitcoin tüccarı olan PentarhUdi'nin analiziyle uyumludur.

Bitcoin için yeni dip olarak 2.400 $ düşünüldüğünde, PentarhUdi şunları yazdı:

“1800 ile 2500 dolar arasında bir düşüş hedefim var. Bu durumda haftalık 200 SMA kırılacak ve direnç haline gelecektir. Birçok zaman ve para, onu ayırmayı ve desteklemeyi gerektirecek. ”

Tüccar ayrıca, yüksek riskli varlıklara yönelik iştahtaki düşüşü artıran küresel finansal piyasadaki korku olduğunu vurguladı.

PentarhUdi, “Küresel finansal panik Bitcoin fiyatının ortasında haftalık SMA200 ve önceki grafiğin alt üçgen çizgisine saldırıyor. Gördüğüm kadar iyi bitmeyebileceğini görüyorum. Küresel pazarların düşüş potansiyeli büyük olduğundan böyle düşünüyorum ”diye ekledi.

Hacim hızla düşüyor

Geçen haftaya kadar, BitMEX gibi büyük vadeli borsalar, hacimde önemli bir düşüş gördü.

Bitcoin fiyatındaki ilk düşüşün 3.600 dolara düşmesinden sonra, BitMEX, trader'lar fon çekmeye başladığında yüksek net çıkışlar görmeye başladı.

 Son beş gün boyunca spot döviz piyasası da hacimde belirgin bir düşüş görmeye başladı ve bu da piyasada önceki düşük seviyelerin tekrar test edilmesini önlemek için yeterli alıcı olmadığını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ